LUDWIG 25 - A kortárs gyűjtemény 2014. november 13. – 2016. szeptember 25.
LUDWIG 25
A kortárs gyűjtemény
A Ludwig Múzeum – Kortárs Művészeti Múzeum új állandó kiállítása
LUDWIG 25
A kortárs gyűjtemény
A Ludwig Múzeum – Kortárs Művészeti Múzeum új állandó kiállítása
Az időben a nyolcvanas évektől egészen napjainkig ívelő időszakot átfogó, térben pedig döntően Kelet-Közép-Európára fókuszáló kiállítás a címében megfogalmazott forradalmi gondolatot a kortárs képzőművészet egyes markáns pozícióin keresztül igyekszik feldolgozni.
Tolvaly a magyar képzőművészeti élet titokzatos alakja. Csendes személyisége ellenére az 1970-es évek óta 2008-ban bekövetkezett haláláig nagy hatást gyakorolt pályatársaira művészként, szervezőként, tanárként egyaránt.
A Holokausztra vonatkozó, illetve a Holokauszttal kapcsolatos diszkurzus kezdete – részben magának az eseménynek a „történelmesítése” – 1945 áprilisára tehető, amikor a második világháború még hivatalosan véget sem ért.
Guglielmo Achille Cavellini / GAC (1914−1990) olasz műgyűjtő és művész művészi fejlődése az 1970-es évek elejére egy „mozgalom”, az „öntörténetiesítés” kitalálásához vezetett.
A Ludwig Múzeum − Kortárs Művészeti Múzeum elsőként rendez Magyarországon átfogó jellegű, retrospektív kiállítást Hantai Simon (1922-2008) életművéből.
Vajon mit keres itt egy óriási madárház? A műalkotások lényege abban áll, hogy kérdéseket vetnek fel és szituációkat teremtenek. Josef Bernhardt (1960) osztrák művész mobil szobra lehetőséget nyújt számunkra, hogy a világot madárperspektívából is szemügyre vegyük.
Reigl Judit festőművész 1923-ban született Kapuváron, 1950 óta Franciaországban él és dolgozik. Azon ritka magyar származású művészek egyike, akit az Egyesült Államokban számon tartanak, és akinek munkássága az európai és amerikai absztrakció hagyományait sajátos módon ötvözi.
A Ludwig Múzeum – Kortárs Művészeti Múzeum Átmenet és átmenet című kiállítása három olyan művész illetve művészcsoport munkásságát mutatja be, akiknek központi témája a poszt-szocialista illetve -kommunista társadalmakban a rendszerváltást követően zajló drámai eseményekre való reflektálás
Fabrizio Plessi az egyik legnépszerűbb kortárs olasz művész, akinek a nevét nagyméretű videóinstallációi tették ismertté szerte a világon. Műveiben magától értetődő természetességgel ötvözi a mai technológiát, a mozgó képet, a hangot a legegyszerűbb anyagokkal: a fával vagy a kővel.