A Ludwig Múzeum és a British Council közös pályázata keretében fiatal kutatók mutatták be kutatási témáikat a vizualitás nyelvén. A díjátadó alkalmával beszélgetünk az alkotókkal, és bemutatjuk a legjobban sikerült pályaműveket.
Az eseményt Zoom-on tartottuk. A teljes felvétel megtekinthető itt:
A BarabásiLab: Rejtett mintázatok című kiállításban a tudományos tények, adatok, összefüggések műtárgy formájában jelennek meg. Az ehhez kapcsolódó felhívásunkra sokszínű, nagyon különböző kutatási területekről érkeztek pályaművek.
Az öt díjazott pályamű készítői a MOME Média design szak diákjainak segítségével fejleszthették tovább műveiket. Mindeközben azt a kérdést járták körül, hogy hogyan tudunk egy tudományos témát a művészet és a vizuális kommunikáció eszközeivel izgalmassá tenni.
PROGRAM
Köszöntőt mond
Dr. Fabényi Julia, a Ludwig Múzeum igazgatója
Dr. Molnár Attila, a British Council igazgatója
Pálfalusi Attila MOME, Média design BA szakvezető
A BarabásiLab: Rejtett mintázatok című kiállítást bemutatja:
Készman József, a Ludwig Múzeum kurátora, a zsűri képviselője.
A díjazott pályaművek alkotói:
- Barta Karola Anna (ELTE), aki a madárénekek kulturális evolúcióját szemléltette;
- Angyal Olívia (Kolozsvári Babes-Bolyai Egyetem) térkönyvet készített a szürrealizmusról;
- Lawson Adrienn (University College London) a társadalmi egyenlőtlenségek és a COVID összefüggéseit vizsgálta;
- Dr. Erdős Sándor (SOTE) témája a virtuálisvalóság-játékok használata a gyermekonkológián;
- Mezriczky Marcell (BCE) a deepfake és a digitális videómanipuláció témájával foglalkozott.
A MOME Média design szak hallgatói közül Surnovszky Panna, Csontos Bence és Mező Levente segítették a fiatal kutatók munkáját.
Az esemény moderátora: Simon Andrea és Zsiros László Róbert
Tájékoztatjuk, hogy eseményeinkről hang- és képfelvétel készül, amelyből a Ludwig Múzeum részleteket használhat fel a múzeum és programjainak népszerűsítése céljából és egyéb promóciós célokra. Eseményeinken történő részvétellel Ön elfogadja, hogy a felvételeken Ön is feltűnhet, de a Ludwig Múzeummal vagy az általa jogosított harmadik személyekkel szemben a felvétel felhasználásával összefüggésben semmilyen követeléssel nem élhet.
Kapcsolódó tartalmak
A Tedd láthatóvá a tudást! pályázat pályamunkái
A Ludwig Múzeum a British Councillal együttműködve a BarabásiLab: Rejtett mintázatok című kiállításhoz kapcsolódóan pályázatot hirdetett Tedd láthatóvá a tudást! címmel, melyre 31 pályamű érkezett. Ezekből a 3 perces filmekből csemegézve mutatjuk be, hogy a fiatal kutatók milyen területeken jeleskednek és kutatásuk komplex témáját hogyan tették érzékelhetővé a nagyközönség számára.
BarabásiLab: Rejtett mintázatok. A hálózati gondolkodás nyelve 2020. október 10. – 2021. június 26.
A Rejtett mintázatok a nagyrészt Barabási Albert-László fizikus és hálózatkutató tevékenységéhez köthető ún. Barabási-hálózatokat felhasználó kutatások elmúlt 20 évének bemutatása köré szerveződik. A hálózati vizualizáció alakulásának-fejlődésének nyomon követésével – a Barabási kutatólabor meghatározó projektjeinek bemutatása révén – az átfogó módszer képzőművészeti alkalmazásához juthat el az érdeklődő.