Sosem késő grafikai eljárásokkal kísérletezni!
Próbáltál-e már sokszorosító grafikai eljárással képet alkotni?
Ismered-e a modern és kortárs művészet sokszorosító eljárással készült darabjait?
Hallottál-e már a direktnyomtatásról?
A válasz akár igen, akár nem: itt a helyed, hogy kipróbáld a kreativitásodat!
Hozz egy, de inkább több olyan kisebb méretű tárgyat (régi kazetta, matchbox vagy kisebb fadarab, plüss állat), amit már nem használsz és/vagy nem sajnálod, ha lemoshatatlanul festékes lesz. A térbeli tárgy kétdimenziós lenyomata addig nem látott vizuális tartalmakat mutat. Így egy egyedi grafika születik, amit akár ki is tudsz tenni a falra.
A programot Boros Mátyás grafikus művész vezeti.
A foglalkozásra elsősorban felnőtteket várunk, életkori megkötöttség nincs, azonban 12 éves kor felett javasoljuk a részvételt.
Kérjük a résztvevőket, olyan ruhában jöjjenek, amiben kényelmesen tudnak alkotni, és nem sajnálják, ha az alkotás nyomai rajta maradnak!
RÉSZLETEK
IDŐTARTAM: 3 óra
PROGRAM
30 perc interaktív grafikatörténeti és művészettörténeti bevezető
30 perc a 3. emeleti kiállítótérben a Westkunst-Ostkunst című gyűjteményi kiállításon
2 óra alkotás a 2. emeleti foglalkoztató stúdióban
Maximum részvételi szám: 18 fő
Részvételi díj: 3000 Ft/fő
A program megrendelhető csoportok számára is: baráti társaságok részére, akár szülinapi események, családi összejövetelek, osztálytalálkozók, csapatépítés kiegészítő rendezvényeként is. Érdeklődni a (+36 1) 555 3478-as számon lehet.
Tájékoztatjuk, hogy eseményeinkről hang- és képfelvétel készül, amelyből a Ludwig Múzeum részleteket használhat fel a múzeum és programjainak népszerűsítése céljából és egyéb promóciós célokra. Eseményeinken történő részvétellel Ön elfogadja, hogy a felvételeken Ön is feltűnhet, de a Ludwig Múzeummal vagy az általa jogosított harmadik személyekkel szemben a felvétel felhasználásával összefüggésben semmilyen követeléssel nem élhet.
Kapcsolódó tartalom
Westkunst - Ostkunst. Válogatás a gyűjteményből 2017. augusztus 1. – 2020. január 26.
Az új állandó kiállítás arra tesz kísérletet, hogy a súlypontokat ne csak stílus szerinti vagy kronológiai rendezésben mutassa be, hanem a keleti és nyugati művészet művészeti-kulturális párhuzamait.