Ablak a világomra – betonszobrászati workshop Veres Balázs szobrászművésszel
Ha szeretnéd megtudni milyen betonnal dolgozni, itt a helyed, hogy kipróbálj egy izgalmas technikát! Életed egyik legizgalmasabb workshopja elé nézel!
Ha szeretnéd megtudni milyen betonnal dolgozni, itt a helyed, hogy kipróbálj egy izgalmas technikát! Életed egyik legizgalmasabb workshopja elé nézel!
A foglalkozáson dolgozunk legóval, falappal és újra felhasználásra kerülő textilekkel. Kipróbáljuk miben tudunk a legjobban gondolkodni, melyik műfajban a legkönnyebb komponálnunk és képet alkotnunk.
Tudod, hogyan lesz a betonból műalkotás? Próbáld ki a betonszobrászatot egy kreatív workshopon! Készíts saját ablakkompozíciót és sajátítsd el az öntés és formázás alapjait Veres Balázs vezetésével.
Próbáld ki a fotózás egyik legősibb módszerét! Egy cipős dobozból saját fényképezőgépet készíthetsz, és analóg technikával hívhatod elő képeidet. Ismerd meg a camera obscura világát egy izgalmas workshopon!
Készíts fényképezőgép nélkül fotót egy különleges workshopon! Egy régi cipős dobozból camera obscurát építünk, és természetes fénnyel alkotunk analóg fotót. Fedezd fel a kereső nélküli fényképezés varázsát!
Ez miért művészet? Ki a művész? Ki dönti el, hogy ez művészet? - Ilyen és ehhez hasonló kérdések hívták életre a Ludwig Múzeum február 13-án nyíló GYIK/FAQ című kiállítását. A modern és kortárs alkotások segítségével, a pedagógiai felvetések középpontba állításával közösen keressük a válaszokat.
A festészet eszköztárában az egyik legismertebb elem a szín. Nagy élmény a festékekből különböző színeket kikeverni, akár olyanokat is, amiket sose láttunk még. A színek erős érzelmi hatást gyakorolhatnak az emberre. Hangulatainkat, belső változásainkat, energiákat, más dimenziókat jeleníthetünk meg velük. A Techno Zen kiállításban több érzékszervünkre hatnak a művek, a bőséges színhatás mellett hangok, fények, mozgás, légáramlás teljesítik ki a vizuális élményt.
A program alatt nagy méretben fogunk festeni, amit saját magunk által kikevert színekből, az energiánkat is megjelenítő ecsetvonásokkal hozunk létre. De itt nem állunk meg, a festett felületet kombináljuk más anyagból létrehozott rétegekkel, a levegő mozgására reagáló színes elemekkel. Megvizsgáljuk, hogy a mozgás és a rétegek milyen hatást, érzetet hoznak létre. Felhasználunk akár ipari termékeket, újrahasznosított elemeket is. A foglalkozáson kiderül az is, hogy mit jelentenek a rejtélyes techno és zen szavak.
Kétalkalmas betonszobrászati workshop Veres Balázs szobrászművésszel. A workshop fókuszában az ablak témaköre lesz, melyhez a Ludwig Múzeum gyűjteményében található David Hockney festményen keresztül fogunk közelíteni.
A természetes fény erejét használva, cipősdobozból készült kamerával hozzuk létre a fényképet, amit analóg előhívással jelenítünk meg a fényérzékeny papíron. Az elkészült fotón kirajzolódnak az analóg fotótechnika és a kereső nélküli fényképezésből adódó esetlegességek, csodák.