Ped.Kedd – kortárs művészetpedagógiai műhely tanároknak, múzeumpedagógusoknak, múzeumi szakembereknek
A márciusi Ped.kedden vendégeink megtekinthetik a „…minden fent van a felhőben…” című Lengyel András kiállítást, valamint megismerhetik a kiállításhoz kapcsolódó 2023. május 28-ig elérhető – játékos megközelítésű – múzeumpedagógiai foglalkozásokat. Bemutatjuk továbbá az elmúlt időszak egyik fontos együttműködését, amely során a METU művészeti tanulmányokat folytató hallgatói mintegy 25, az Időgép c. kiállítás műalkotásaihoz kapcsolódó játékot terveztek. Egy közös játék-teszten várjuk az érdeklődőket, amely során arra keressük a választ, hogy a játék, a társasjáték segíthet-e közelebb kerülni a kortárs művészethez?
A részvétel ingyenes, regisztrációhoz kötött. Regisztrálni az alábbi gombra kattintva nyíló űrlap kitöltésével lehetséges.
Amennyiben az előzetesen regisztrálók száma nem éri el a 10 főt, az eseményt elhalasztjuk. A program megrendezéséről 2023. március 20-án 14 óráig a megadott e-mail címen értesítünk minden regisztrálót.
Házigazda: Nagy Barbara
Vendég: Brittnek Andrea, a Budapesti Metropolitan Egyetem mesteroktatója
RÉSZLETES PROGRAM
17.00–17.30 | „…minden fent van a felhőben…” – kiállításlátogatás és múzeumpedagógiai programajánló Hemrik László vezetésével
17.30–19.00 | a Nagy Játékteszt – a Ludwig Múzeum és a Budapesti Metropolitan Egyetem együttműködése, ismerkedés a játékokkal – Brittnek Andrea – Nagy Barbara
Tájékoztatjuk, hogy eseményeinkről hang- és képfelvétel készül, amelyből a Ludwig Múzeum részleteket használhat fel a múzeum és programjainak népszerűsítése céljából és egyéb promóciós célokra. Eseményeinken történő részvétellel Ön elfogadja, hogy a felvételeken Ön is feltűnhet, de a Ludwig Múzeummal vagy az általa jogosított harmadik személyekkel szemben a felvétel felhasználásával összefüggésben semmilyen követeléssel nem élhet.
Kapcsolódó tartalom
… minden fent van a felhőben… Lengyel András kiállítása 2023. február 3. – május 28.
A …minden fent van a felhőben… című kiállítás a gazdag életmű áttekintésére vállalkozik, anyaga Lengyel András egész pályáját átfogja, mégsem retrospektív, hiszen a mai napig születnek új munkák. Témakörök segítségével követhető az a folyamat, melynek során a Fluxusból és a konceptuális művészetből kibomló életmű az akción, a fotó-alapú sokszorosított grafikán, a Mail Art-on és a festészeten keresztül teljesedett ki a posztmodernben.