Az esemény betelt! Több jelentkezést nem áll módunkban fogadni!
PED.KEDD A LUDWIG MÚZEUMBAN
kortárs művészetpedagógiai műhely tanároknak, múzeumpedagógusoknak, múzeumi szakembereknek
Drám.Ped.Kedd
A februári Ped.kedd-en vendégünk, Körömi Gábor drámajátékos foglalkozásán kapcsolódási pontokat keresünk a drámapedagógia és a vizuális művészet között. Megismerkedünk ennek a művészetpedagógiai irányzatnak a legfontosabb jellemzőivel, majd az Időgép c. kiállítás tereiben sétálva kapcsolatot keresünk a kortárs képzőművészet és a fiatalok között, természetesen drámás megközelítésben.
Célunk az, hogy a résztvevő pedagógusok módszertani segítséget kapjanak munkájukhoz, egyben kedvet ahhoz, hogy kipróbáljanak új játékokat.
A részvétel ingyenes, regisztrációhoz kötött. A regisztrációs felület 2023. február 27. (hétfő) 12 óráig lesz elérhető. Regisztrálni IDE KATTINTVA, az űrlap kitöltésével lehetséges. Amennyiben az előzetesen regisztrálók száma nem éri el a 8 főt, az eseményt elhalasztjuk. Maximális létszám: 20 fő. A program megrendezéséről 2023. február 27-én 14 óráig a megadott e-mail címen értesítünk minden regisztrálót.
Házigazda: Nagy Barbara
Vendég: Körömi Gábor drámapedagógus, a Magyar Drámapedagógiai Társaság alelnöke
RÉSZLETES PROGRAM:
17.00–18.30 | Drámajátékos foglalkozás Körömi Gábor, drámapedagógus vezetésével
18.30–19.00 | A drámapedagógia alkalmazásának lehetőségei a pedagógiai és múzeumpedagógiai gyakorlatban
Tájékoztatjuk, hogy eseményeinkről hang- és képfelvétel készül, amelyből a Ludwig Múzeum részleteket használhat fel a múzeum és programjainak népszerűsítése céljából és egyéb promóciós célokra. Eseményeinken történő részvétellel Ön elfogadja, hogy a felvételeken Ön is feltűnhet, de a Ludwig Múzeummal vagy az általa jogosított harmadik személyekkel szemben a felvétel felhasználásával összefüggésben semmilyen követeléssel nem élhet.
Kapcsolódó tartalom
Időgép. Új válogatás a Ludwig Múzeum gyűjteményéből 2020. szeptember 1. – 2025. január 5.
Az időgép egy olyan, egyelőre csak elméletben létező szerkezet, melynek segítségével a múltba vagy a jövőbe repíthetjük fizikai testünket. A Ludwig Múzeum új kiállítása nem az időutazás tudományos-fantasztikus lehetőségével foglalkozik, hanem az idő és a művészet viszonyát vizsgálja különféle szempontokból, és magukat a műveket tekinti olyan időgépeknek, melyek lehetővé teszik számunkra a mentális utazást.