Az Előhívás című kiállítás záróprogramjaként az érdeklődők részt vehetnek Enyedi Ildikó filmrendező tárlatvezetésén, Janette Parris képzőművész előadásán és szakmai kerekasztal beszélgetésen is BORBÁNDI János pszichoterapeuta; GADÓ Flóra kurátor és SÁRAI Vanda kurátor, műkritikus részvételével.
A csoportos nemzetközi kiállítás fókuszában a traumaforrások vizuális művészeti eszközrendszerekkel történő átdolgozása, performatív megjelenítésének újszerű elemzése áll. A kurátorok azt vizsgálják, hogy az utóbbi két-három évtizedben hogyan változott meg a művész részvétele ezekben a folyamatokban, milyen új megközelítési módok és szempontok merültek fel, kerültek előtérbe.
PROGRAM
16.00 – 17.00 | ANNEX Live – Janette PARRIS: Laughing Not Crying
Janette Parris (szül. 1962, London) munkáinak középpontjában a kortárs városi tapasztalatok állnak, amit olyan narratív, humoros és népszerű műfajokban dolgoz fel, mint a szappanopera, a stand-up comedy, a zenés színház, a rajzfilm, a képregény és az animáció. Parris 25 éve egyesült királyságbeli és nemzetközi kiállítóhelyeken mutatja be munkáit: TATE, The New Art Gallery Walsall, ICA, Kunsthaus Zürich, Hayward Gallery Touring, Art on the Underground, Royal Academy of Arts. Parris előadásában saját projektjeinek folyamatáról fog beszélni, miközben a képzőművész szemszögéből nézve reflektál a kiállítás által feldolgozott traumaforrásokra.
(előadás angol nyelven, 45 perc, végén Q&A)
HELYSZÍN: könyvtár, 2. emelet
17.00 – 18.00 | ENYEDI Ildikó filmrendező tárlatvezetése
Enyedi Ildikó Balázs Béla-díjas filmrendező, forgatókönyvíró, érdemes művész. 2017. február 18-án az általa rendezett Testről és lélekről című film elnyerte a Berlini Nemzetközi Filmfesztivál fődíját, az Arany Medvét, illetve Oscar-díjra is jelölték a legjobb idegen nyelvű film kategóriában.
HELYSZÍN: kiállítótér, 2. emelet
18.30 – 19.30 | "Részvétel" – Kerekesztal-beszélgetés
A kerekasztal-beszélgetésrésztvevői kísérletet tesznek a traumaforrások és trauma-feldolgozás lehetőségeinek feltérképezésére különböző művészeti, pszichológiai és egyéb eszközök (pl. újrajátszás/reenactment, közös pszichológiai gyakorlat) perspektíváján keresztül.
Résztvevők: Dr. BORBÁNDI János pszichoterapeuta; GADÓ Flóra kurátor.
Moderátor: SÁRAI Vanda kurátor, műkritikus
HELYSZÍN: könyvtár, 2. emelet
A program kiállítási belépővel vagy bérlettel látogatható. Enyedi Ildikó tárlatvezetésén csak regisztrációt követően lehet részt venni. Regisztrálni IDE KATTINTVA lehet.
Tájékoztatjuk, hogy eseményeinkről hang- és képfelvétel készül, amelyből a Ludwig Múzeum részleteket használhat fel a múzeum és programjainak népszerűsítése céljából és egyéb promóciós célokra. Eseményeinken történő részvétellel Ön elfogadja, hogy a felvételeken Ön is feltűnhet, de a Ludwig Múzeummal vagy az általa jogosított harmadik személyekkel szemben a felvétel felhasználásával összefüggésben semmilyen követeléssel nem élhet.
Kapcsolódó tartalom
Előhívás 2022. május 13. – augusztus 28.
A csoportos nemzetközi kiállítás fókuszát a traumaforrások vizuális művészeti eszközrendszerekkel történő átdolgozása, performatív megjelenítése adja. A kiállítás azt vizsgálja, hogy az utóbbi két évtizedben hogyan változott meg a művész szerepe, milyen új megközelítési módok és szempontok merültek fel a traumafeldolgozás területén. Bár a művészet és a trauma összefüggéseinek elemzése jelentős múltra tekint vissza, a hangsúly a kiállításon az ábrázolás és ábrázolhatóság kérdésein túlmenően a relációs aspektusra kerül.