A Ludwig Múzeum idén is csatlakozott a Lépcsőszemináriumhoz, ebben az évben pedig a művészet és tudomány, a hálózatok és rendszerek, a múzeum és iskola összekapcsolódásának feltárását tűztük ki célul a BarabásiLab kiállításában.
A közös gondolkodásra a humán és reál tantárgyakat oktató pedagógusokat egyaránt szeretettel várjuk.
A program során a kiállítás kapcsán az egyes tudományterületek együttműködési lehetőségeiről, az egymástól való tanulásról, a változáshoz és az állandósághoz való viszonyunkról beszélgetnek vendégeink.
A beszélgetésen részt vesz:
- Hemrik László, a Ludwig Múzeum múzeumpedagógiai osztályvezetője
- Készman József, a kiállítás kurátora
- Dr. Rohonczy János, az ELTE- Szervetlen kémia tanszék tanszékvezető egyetemi docense
A Lépcsőszeminárium idei sorozatának további alkalmairól itt olvashat: https://magyarmuzeumok.hu/cikk/a-valtozas-fokait-vizsgalja-az-idei-lepcsoszeminarium
A program a Barabásilab: Rejtett mintázatok. A hálózati gondolkodás nyelve című kiállításhoz kapcsolódik.
A program ingyenes.
REGISZTRÁCIÓ SZÜKSÉGES!
Regisztrálni az alábbi e-mail címen lehet: somogyi.zsofia@ludwigmuseum.hu
Regisztráció kezdete: 2020. SZEP 14.
Regisztráció vége: 2020. OKT 14.
A program a Múzeumok Őszi Fesztiválja keretében valósul meg
Tájékoztatjuk, hogy eseményeinkről hang- és képfelvétel készül, amelyből a Ludwig Múzeum részleteket használhat fel a múzeum és programjainak népszerűsítése céljából és egyéb promóciós célokra. Eseményeinken történő részvétellel Ön elfogadja, hogy a felvételeken Ön is feltűnhet, de a Ludwig Múzeummal vagy az általa jogosított harmadik személyekkel szemben a felvétel felhasználásával összefüggésben semmilyen követeléssel nem élhet.
Kapcsolódó tartalom
BarabásiLab: Rejtett mintázatok. A hálózati gondolkodás nyelve 2020. október 10. – 2021. június 26.
A Rejtett mintázatok a nagyrészt Barabási Albert-László fizikus és hálózatkutató tevékenységéhez köthető ún. Barabási-hálózatokat felhasználó kutatások elmúlt 20 évének bemutatása köré szerveződik. A hálózati vizualizáció alakulásának-fejlődésének nyomon követésével – a Barabási kutatólabor meghatározó projektjeinek bemutatása révén – az átfogó módszer képzőművészeti alkalmazásához juthat el az érdeklődő.