KÖNYVBEMUTATÓ ÉS DEDIKÁLÁS
Barabási Albert-László: Rejtett mintázatok. A hálózati gondolkodás nyelve – BarabásiLab
A könyvet bemutatja: Barabási Albert-László és Készman József, a kiállítás kurátora
A vírushelyzet miatt a résztvevők számát limitáljuk, ezért kérjük, regisztrácójával biztosítsa a részvételét az eseményen. A maximális létszám: 50 fő
Az esemény követhető lesz az Open Books és a Ludwig Múzeum Facebook oldalán is.
Barabási Albert-László kutatásainak köszönhetően a világ ma másképpen tekint a hálózatokra.
Az elmúlt évtizedek egyik legígéretesebb tudományos módszertani újdonságának a hálózatkutatás és hálózati vizualizáció bizonyult, ami hatékony eszköznek tűnik kulturális, társadalmi jelenségek, így a képzőművészeti színtér vizsgálatához is. Barabási Albert-László - a BarabásiLab munkatársaival - kifejlesztette a komplexitás vizuális szókincsét, amit úttörő kutatásai ihlettek a fehérje-kölcsönhatásoktól kezdve az álhírek terjedéséig. A kétdimenziós vizualizációik és 3D adatszobrok lehetővé tették, hogy lássuk, miként működnek valójában az életünket irányító komplex rendszerek. A Rejtett mintázatok a BarabásiLab vizuális nyelvének evolúcióját dokumentálja. A kötet a BarabásiLab munkájának retrospektív kiállítása alkalmából jelenik meg, amely a budapesti Ludwig Múzeumban debütált, majd a németországi Karlsruhe Művészeti és Médiaközpontjába utazik. A gazdagon illusztrált összeállítás több tucat színes képet és ábrát tartalmaz, a művészet és a formatervezés világa vezető hangjainak kommentárjaival és kurátorok magyarázataival.
A hálózati vizualizáció alakulásának és fejlődésének nyomon követésével - a BarabásiLab meghatározó projektjeinek bemutatásán keresztül - az átfogó módszer képzőművészeti alkalmazásához juthat el az érdeklődő. Barabási kutatásaiban többnyire láthatatlan összefüggések keresése, az ismétlődő mintázatok felderítése áll a középpontban, amelyek összekapcsolják a természetet, a társadalmat, a nyelvet és a kultúrát. A hálózati szemlélet olyan átfogó, univerzális módszerrel kecsegtet, amelynek segítségével szinte minden összefüggés (pl. a művészeti karrierek sikeressége) természettudományos precizitással vizsgálható.
Kiadó: Open Books / ISBN: 978-963-572-001-9
Cím: Rejtett mintázatok
Alcím: A hálózati gondolkodás nyelve – BarabásiLab
Eredeti cím: Hidden Patterns: Visualizing Networks at Barabasi Lab
Fordító: Kepes János
A könyv ára: 8990 Ft, a helyszínen megvásárolt könyvre 10 % kedvezményt biztosítunk.
Felhívjuk a figyelmét, hogy a Ludwig Múzeum a hatályos kormányrendelet értelmében csak védettségi igazolvánnyal, vagy 3 napnál nem régebbi PCR teszt felmutatásával látogatható. A múzeumban maszk viselése kötelező!
Tájékoztatjuk, hogy eseményeinkről hang- és képfelvétel készül, amelyből a Ludwig Múzeum részleteket használhat fel a múzeum és programjainak népszerűsítése céljából és egyéb promóciós célokra. Eseményeinken történő részvétellel Ön elfogadja, hogy a felvételeken Ön is feltűnhet, de a Ludwig Múzeummal vagy az általa jogosított harmadik személyekkel szemben a felvétel felhasználásával összefüggésben semmilyen követeléssel nem élhet.
Kapcsolódó tartalom
BarabásiLab: Rejtett mintázatok. A hálózati gondolkodás nyelve 2020. október 10. – 2021. június 26.
A Rejtett mintázatok a nagyrészt Barabási Albert-László fizikus és hálózatkutató tevékenységéhez köthető ún. Barabási-hálózatokat felhasználó kutatások elmúlt 20 évének bemutatása köré szerveződik. A hálózati vizualizáció alakulásának-fejlődésének nyomon követésével – a Barabási kutatólabor meghatározó projektjeinek bemutatása révén – az átfogó módszer képzőművészeti alkalmazásához juthat el az érdeklődő.