Élek mentén - kortárs magyar képzőművészet az adatok tükrében - könyvbemutató
Az Élek mentén című kötet megszületésének apropója a Ludwig Múzeum által szervezett, 2020. október 8-án megnyílt BarabásiLab: Rejtett mintázatok. A hálózati gondolkodás nyelve című kiállítás. A BarabásiLab korábbi, nemzetközi művészeti hálóról szóló munkája első perctől szerves és fontos része volt a kiállítás tervének, ezzel párhuzamosan pedig hívószóként vetítette előre a hálózati gondolkodás magyar művészeti adatokon keresztül történő értelmezését - így született meg a magyar művészeti háló, amely a bemutatott könyv központi eleme.
A kiadvány amellett, hogy bemutatja az MMH háló felrajzolásának módszertanát, arra is választ ad, hogy a művészeti teljesítmény, ami nem mérhető egzakt eredményekkel , hogyan vizsgálható mégis matematikai úton a hálózatkutatás alkalmazásával.
A vírushelyzet miatt a résztvevők számát limitáljuk, ezért kérjük, regisztrácójával biztosítsa a részvételét az eseményen (regisztráció lent). A maximális létszám: 50 fő
PROGRAM
17.00–17.20 Barabási Albert László rövid bemutatója
17.20–18.30 kerekasztal beszélgetés a könyv kapcsán
Résztvevők:
- Janosov Milán, hálózatkutató, Chief Data Scientist - Datapolis
- Seres Szilvia, újmédia-művész, esztéta
- Nagy Ágoston, médiaművész, kutató
- László Zsófia, művészettörténész
- Moderátor: Bérczi Linda, kulturális menedzser, az Együtt a Művészetért Egyesület elnöke, a könyv kiadója
Élek mentén - kortárs magyar képzőművészet az adatok tükrében
- Kiadó: Együtt a Művészetért Egyesület
- Könyvterv: Koronczi Endre
- Oldalak száma: 144 oldal + plakát a Magyar művészeti hálóról
- Méret: 250x280 mm
- Kiadás éve: 2021
- ISBN 978-615-01-1423-1
- Ára: 4.900 Ft
Tájékoztatjuk, hogy eseményeinkről hang- és képfelvétel készül, amelyből a Ludwig Múzeum részleteket használhat fel a múzeum és programjainak népszerűsítése céljából és egyéb promóciós célokra. Eseményeinken történő részvétellel Ön elfogadja, hogy a felvételeken Ön is feltűnhet, de a Ludwig Múzeummal vagy az általa jogosított harmadik személyekkel szemben a felvétel felhasználásával összefüggésben semmilyen követeléssel nem élhet.
Kapcsolódó tartalom
BarabásiLab: Rejtett mintázatok. A hálózati gondolkodás nyelve 2020. október 10. – 2021. június 26.
A Rejtett mintázatok a nagyrészt Barabási Albert-László fizikus és hálózatkutató tevékenységéhez köthető ún. Barabási-hálózatokat felhasználó kutatások elmúlt 20 évének bemutatása köré szerveződik. A hálózati vizualizáció alakulásának-fejlődésének nyomon követésével – a Barabási kutatólabor meghatározó projektjeinek bemutatása révén – az átfogó módszer képzőművészeti alkalmazásához juthat el az érdeklődő.