Tájékoztatjuk kedves látogatóinkat, hogy a koronavírus terjedésével összefüggésben a Ludwig Múzeum március 31-ig zárva tart. Ez alatt az időszak alatt a kiállítások nem látogathatók, a múzeum könyvtára és a shopja is zárva tart. A már korábban meghirdetett programok nem kerülnek megrendezésre, a megváltott jegyek később felhasználhatóak, vagy visszaválthatók.
Szereted, ha a véletlen is szerepet kap az alkotásban?
Próbáltál-e már fényképezőgép nélkül fotót készíteni?
Ismered-e az analóg és digitális fotózás közötti különbséget?
Hallottál-e már a camera obscuráról?
A válasz akár igen, akár nem: itt a helyed, hogy kipróbálj egy fotótörténeti technikát!
Hozz magaddal egy már nem használt cipős dobozt, amit a workshop során átalakítunk, hogy megfelelő legyen fénykép készítésére. A természetes fény erejét használva hozzuk létre a fényképet, amit analóg előhívással jelenítünk meg a fényérzékeny papíron. Az elkészült fotón kirajzolódnak az analóg fotótechnika és a kereső nélküli fényképezésből adódó esetlegességek, csodák.
Életed egyik legizgalmasabb fotózása elé nézel!
A programot Dabi István M. intermédia művész vezeti.
Dabi István M.
2005-ben diplomázott a Magyar Képzőművészeti egyetem intermédia szakán, tíz évig a budapesti Bródy Imre gimnáziumban mozgóképkultúra és filmkészítés tanár volt. Alapítója és 2014-ig főszervezője volt a BIG Ifjúsági és diákfilmfesztiválnak. Egyéni és csoportos fotókiállításokon is szerepelt, jelenleg kísérleti filmeket és dokumentumfilmeket készít.
RÉSZLETEK
A workshop időtartama: 3 óra
- 30 perc művészettörténeti bevezető rész
- 30 perc a Waliczky Tamás, jképzelt kamerák című kiállításban
- 2 óra alkotás
Maximum részvételi szám: 15 fő
A programon való részvételt 14 éves kor felett ajánljuk!
Részvételi díj: 4500 Ft/fő
A program megrendelhető csoportok számára is: baráti társaságok részére, akár szülinapi események, családi összejövetelek, osztálytalálkozók, csapatépítés kiegészítő rendezvényeként is. Érdeklődni a (+36 1) 555 3478-as számon lehet.
Tájékoztatjuk, hogy eseményeinkről hang- és képfelvétel készül, amelyből a Ludwig Múzeum részleteket használhat fel a múzeum és programjainak népszerűsítése céljából és egyéb promóciós célokra. Eseményeinken történő részvétellel Ön elfogadja, hogy a felvételeken Ön is feltűnhet, de a Ludwig Múzeummal vagy az általa jogosított harmadik személyekkel szemben a felvétel felhasználásával összefüggésben semmilyen követeléssel nem élhet.
Kapcsolódó tartalom
Waliczky Tamás: Képzelt kamerák Az 58. Velencei Képzőművészeti Biennále Magyar Pavilonjának kiállítása 2020. február 14. – március 29.
A Ludwig Múzeum folytatja a gyakorlatát, és a Velencei Képzőművészeti Biennále magyar kiállítását a budapesti közönség számára is bemutatja. 2019-ben a nemzeti pavilonban Waliczky Tamás Képzelt kamerák című kiállítása volt látható