Dénes Zsófia, kulturális menedzser, közgazdász, a Dénes Szőnyeg Galéria tulajdonosa beszél a kortárs textilről a Fordított tárgyak című kiállításhoz kapcsolódóan.
AZ ELŐADÁSRÓL
Az előadás során a kortárs textilt képzőművészeti aspektusból vizsgáljuk. Többek között arra keressük majd a választ, hogy a műtárgypiac szereplői hogyan viszonyulnak ehhez a műfajhoz? Miként tekintenek a magyar gyűjtők a saját gyűjteményükben található textil alkotásokra? Hogyan látják a művészeti színtéren dolgozó szakemberek a kortárs textil helyzetét a műtárgypiacon, illetve mi lehet a jövőben betöltött szerepe? És természetesen arra is igyekszünk választ találni, hogy a képzőművészek miért ebben a médiumban fejezték, fejezik ki magukat?
BŐVEBBEN AZ ELŐADÓRÓL
“Mindennapjaimat textil művészeti alkotások között töltöm. Családi érintettségből adódóan a szőnyeg világa egy ismert és egyértelmű közeg számomra. A gyűjtői nézőponton keresztül szerethettem és ismertem meg ezt a műtárgyat, ezért nagyon közeli a kapcsolatom ezzel a médiummal. Rendszeresen részt veszek szőnyeg fókuszú szakmai programokon és konferenciákon. Bár alapvetően klasszikus darabokkal foglalkozom, a kortárs művészet is nagyon közel áll hozzám. Rendszeresen járok kortárs művészeti kiállításokra, galériákba és múzeumokba, mind Magyarországon, mind külföldi utazásaim során.”
Bővebben a kiállításról IDE KATTINTVA olvashat.
Az előadás csak programjeggyel látogatható, mely a kiállítás megtekintésére is feljogosít!
Tájékoztatjuk, hogy eseményeinkről hang- és képfelvétel készül, amelyből a Ludwig Múzeum részleteket használhat fel a múzeum és programjainak népszerűsítése céljából és egyéb promóciós célokra. Eseményeinken történő részvétellel Ön elfogadja, hogy a felvételeken Ön is feltűnhet, de a Ludwig Múzeummal vagy az általa jogosított harmadik személyekkel szemben a felvétel felhasználásával összefüggésben semmilyen követeléssel nem élhet.
Kapcsolódó tartalom
Fordított tárgyak 2024. szeptember 6. – november 24.
A Fordított tárgyak kiállítás az utóbbi 10–15 év során a kortárs képzőművészetben egyre elterjedtebbé váló hagyományos kézműves technikák jelenlétének okait és különféle jelentéseit vizsgálja. A Fordított tárgyak kiállítás számos kérdést vet fel, melyek a tárgyak akár hétköznapi, akár művészeti státuszától kezdve a művészeti intézményrendszer működéséig sok témát és szakterületet érintenek.