Szitázó workshopunkon nemcsak a szitanyomás alapfogásaival ismerkedhetsz meg, de a programunk apropóját jelentő Kis Magyar Kockológia című kiállítással is. A „kockológia” kifejezés a jellegzetes hazai kockaház-típusra, az úgynevezett Kádár-kockára utal, amelyek jellemzően a múlt század 50-70-es éveiben épültek és máig meghatározó elemei a magyar falvak és városok utcaképének.
A workshopon a kiállításon is feltűnő kockaház-motívumokat nyomtatunk. Ezeket nyomtathatod az általunk biztosított natúr vászontáskára, illetve lehetőséged lesz egy általad hozott - lehetőleg fehér - pólóra is nyomtatni. A workshopon hagyományos – stenciles – szitanyomó-eljárással fogunk dolgozni.
Mivel a stencil elkészítése aprólékos munkát igényel - sniccer-használatát –, ezért a 10 éven aluliaknak a programot nem ajánljuk, de még afölött is jól fog jönni a szülői segítség !
A workshop maximális létszáma: 14 fő
Ára: 2.500 Ft/fő (mely tartalmazza a natúr vászontáskát, a foglalkozást és a Kis magyar kockológia kiállításra a belépőt)
Tájékoztatjuk, hogy eseményeinkről hang- és képfelvétel készül, amelyből a Ludwig Múzeum részleteket használhat fel a múzeum és programjainak népszerűsítése céljából és egyéb promóciós célokra. Eseményeinken történő részvétellel Ön elfogadja, hogy a felvételeken Ön is feltűnhet, de a Ludwig Múzeummal vagy az általa jogosított harmadik személyekkel szemben a felvétel felhasználásával összefüggésben semmilyen követeléssel nem élhet.
Kapcsolódó tartalom
Kis magyar kockológia. A modernitás hajlékai a Kádár-korszakban 2024. május 18. – augusztus 20.
A kiállítás célja, hogy felvillantsa a 20. századi magyarországi téralakítás egyik identikus, meghatározó típusának kulturális környezetét és genealógiáját. A kockaház mint a priváterős magánépítkezések (kaláka) médiuma és a modernizáció alakzata, a népi építészet spontán reakciója volt a lakásépítés társadalmi igényeire.