A pályázat nyertese: Káva Kulturális Műhely

A Káva Kulturális Műhely = A Résztvevő Színháza (ARS=művészet és mesterség)

A Káva Kulturális Műhely résztvevő színházi előadásival - mely gyerekeket, fiatalokat, felnőtteket egyaránt megszólít – aktív szerepet vállal a társadalom formálásában, közönségépítésben, közösségi párbeszéd megteremtésében. Mindezt a színház eszközével teszi. Olyan színházzal szólít meg, ahol a nézők aktív (közösen gondolkodó, cselekvő) résztvevők is. A résztvevő színházi előadások a nézőt/résztvevőt helyezik a középpontba. A színház szerepe, hogy élesen megmutasson olyan drámai helyzeteket, amelyek mellett nem lehet elmenni, amelyekről beszélni kell, amelyek ösztönzőleg hatnak arra, hogy a résztvevők elmondják a véleményüket.
A Káva folyamatosan keresi azokat a szakmai kihívásokat, ahol különféle területről érkező alkotókkal együtt tud gondolkodni, új tudásokat létrehozni, illetve közel 20 éves tapasztalatait megosztani. Gyakran dolgozik nemzetközi partnerekkel, ahol mind a résztvevő színházban, mind a civil projektekben szerzett tudására nagy érdeklődéssel tekintenek. Szeret együtt dolgozni olyan alkotókkal, olyan csapatokkal, akik érdeklődnek a társadalmi problémák iránt, és akik keresik azokat a művészi eszközöket, amelyekkel meg lehet szólítani szűk- és tág környezetüket.
A Káva a résztvevő színházi tudását olyan társadalmilag hasznos tevékenységnek tartja, ahol az emberséget tudja mozgósítani a résztvevőkben, amelyre egyre nagyobb szükség van a jelen világában.

A Káva Kluturális Műhely Facebook oldala