Workshop Thiesz Angéla vezetésével a Fordított tárgyak című kiállításhoz kapcsolódóan.
Szabadulj meg használt és feleslegessé vált ruháidtól, és légy részese egy izgalmas alkotófolyamatnak és közösségi élménynek!
Amit érdemes tudni a Retextilről:
A retextil technika az otthon keletkező ruhafelesleg feldolgozásának egy egyszerű módja. A feldolgozandó ruha mellett egy jó ollóra is szükségünk lesz. Ha megsodorjuk a ruhából vágott szálat erős, vastag fonalat kapunk.
A szálak egymáshoz kapcsolásának egyik lehetséges módja a tánc, ahol két-két ember tart egy-egy szálat, s a találkozások rendje alkotja meg a szövetet. Egy tucat ember fonhat, szőhet tánccal. A klasszikus textiltechnikák (horgolástól a hurkolásig) alkalmazhatóak egy retextil szálra.
Igyekszünk minden anyagot maradéktalanul és a legmegfelelőbb módon felhasználni.
Amit ne felejts el magaddal hozni:
használt és feleslegessé vált ruhadarabot, valamint egy jó ollót!
A workshopot tartja: Thiesz Angéla, a Retextil Alapítvány művészeti vezetője
Tájékoztatjuk, hogy eseményeinkről hang- és képfelvétel készül, amelyből a Ludwig Múzeum részleteket használhat fel a múzeum és programjainak népszerűsítése céljából és egyéb promóciós célokra. Eseményeinken történő részvétellel Ön elfogadja, hogy a felvételeken Ön is feltűnhet, de a Ludwig Múzeummal vagy az általa jogosított harmadik személyekkel szemben a felvétel felhasználásával összefüggésben semmilyen követeléssel nem élhet.
Kapcsolódó tartalom
Fordított tárgyak 2024. szeptember 6. – november 24.
A Fordított tárgyak kiállítás az utóbbi 10–15 év során a kortárs képzőművészetben egyre elterjedtebbé váló hagyományos kézműves technikák jelenlétének okait és különféle jelentéseit vizsgálja. A Fordított tárgyak kiállítás számos kérdést vet fel, melyek a tárgyak akár hétköznapi, akár művészeti státuszától kezdve a művészeti intézményrendszer működéséig sok témát és szakterületet érintenek.