Pedagógusok napjára egy bemutatóval és szakmai beszélgetéssel készültünk.
A program első felében szeretnénk bemutatni a Van Művészi Vénád? nemzetközi versenyünket, amely a pedagógusok számára egy új típusú oktatási megközelítés, módszer lehet.
A „Van Művészi Vénád?” egy nemzetközi pályázat középiskolások számára, amely a kortárs képzőművészet iránt érdeklődő diákok kreativitását és alkotókészségét fejleszti. A projekt lehetőséget ad a diákoknak, hogy műveiket megosszák, megvitassák és bemutassák, miközben megismerkednek a kortárs kiállítóhelyek világával.
A pályázatot Magyarország, Csehország és Szlovákia jelentős intézményei támogatják. A verseny korábbi témájáról és az idei újdonságokról beszélünk: A 2022/23-as pályázat témája a „FOOD” volt, amely az ételek művészeti és kulturális ábrázolására fókuszált. A diákok az ételek társadalmi, gazdasági és politikai vonatkozásait is feltérképezhették. A 2024/25-ös pályázat témája a „MEGOSZTÁS”, amely az étel, élmények, érzelmek és kulturális értékek megosztását vizsgálja.
Az idei verseny arra ösztönzi a diákokat, hogy műveikben mutassák be, hogyan járul hozzá a megosztás a közösségek építéséhez és a társadalmi különbségek áthidalásához.
A program második felében a Ludwig Múzeum Fordított tárgyak című kiállításában teszünk egy sétát, melyben a fogyasztói társadalom és tömegtermelés hívószavak mentén közösen elemzünk műveket.
Programfelelős: Bence Bettina
Az eseményen csak regisztrációt követően lehet részt venni. Regisztrálni a bence.bettina@ludwigmuseum.hu email címen lehet.
A részvétel ingyenes.
A program a Múzeumok Őszi Fesztiválja keretében valósul meg.
Tájékoztatjuk, hogy eseményeinkről hang- és képfelvétel készül, amelyből a Ludwig Múzeum részleteket használhat fel a múzeum és programjainak népszerűsítése céljából és egyéb promóciós célokra. Eseményeinken történő részvétellel Ön elfogadja, hogy a felvételeken Ön is feltűnhet, de a Ludwig Múzeummal vagy az általa jogosított harmadik személyekkel szemben a felvétel felhasználásával összefüggésben semmilyen követeléssel nem élhet.
Kapcsolódó tartalom
Fordított tárgyak 2024. szeptember 6. – november 24.
A Fordított tárgyak kiállítás az utóbbi 10–15 év során a kortárs képzőművészetben egyre elterjedtebbé váló hagyományos kézműves technikák jelenlétének okait és különféle jelentéseit vizsgálja. A Fordított tárgyak kiállítás számos kérdést vet fel, melyek a tárgyak akár hétköznapi, akár művészeti státuszától kezdve a művészeti intézményrendszer működéséig sok témát és szakterületet érintenek.