Műszaki információk

Pályázóknak

Műszaki információk a velencei Magyar Pavilon aktuális állapotáról

 

Az épület hasznos terei és méretei (részletek és képek a fenti prezentációban):

Előtér: 29,1 m²

Kerek kisterem: 24,6 m²

Átrium (nyitott): 71,4 m²

Kiállítótér: 232,1 m²

A kiállítási tér három főbb részből áll: két oldalszárnyból és egy félköríves bővítményből - apszisból - álló keresztszárnyból. Ezekhez kapcsolódik a bejárat, az átrium és két kör alaprajzú tér, amely közül az egyik használható kiállítási célokra, a másik, közönség-forgalom elől lezárt terület egy lépcsőt, kiszolgáló tereket,  félköríves folyosót és (2025-től) egy újonnan kialakított műszaki raktárt foglal magában.

Padlóburkolat: A járófelület szürke színű PVC alapú lapokkal fedett. A burkolatba fúrni, rögzíteni nem lehet.

A kiállítótér és falai fehér színűek, át- (illetve visszafestésük) a kiállítás igényeinek megfelelően, a projekt költségvetése terhére tervezhető. Az átrium fala fehérre festett. A múzeum elkötelezett a környezetvédelem és a Biennále által célul kitűzött karbonsemlegesség elve iránt, ezért a kiállítások építése során törekedni kíván arra hogy minél kevesebb nem újrafelhasználható anyagot használjon. Ennek jegyében pl. gipszkartonfal építés kizárólag az átrium és apszis közötti átjáró szükség szerinti lezárására tervezhető. (Ilyen esetben a bontás, és a bontási anyag vízi úton történő elszállításának költségeit is tervezni kell.)

Padlástér: 80,15 m² (kiállítótérként nem használható, irodatérként és raktárként funkcionál).

Pince: 317,3 m² (kiállítótérként jelenlegi állapotában nem használható).

A pavilon épületében lévő mellékhelyiség: a földszinti kerek teremből nyíló mosdó (WC , zuhanyzó, és takarítószer-raktár).

A nyitott átrium és a kiállítótér (2+2+1) üvegajtóval nyílik egybe.

Az elektromos rendszer összes teherbírása jelenleg a pavilonban: 3 fázisú kiépítés, fázisonként 20A, összes terhelhetőség: 10kW. Az épületben a magyar szabványnak megfelelő konnektorok találhatók. A pavilonban kiépített ERCO műtárgy-megvilágítási rendszer működik, ezen felül általános megvilágításra alkalmas lámpatestek nincsenek. A kiállítási installáció részeként kell megtervezni az esetlegesen szükséges sötétítés műszaki kivitelezését és költségét a kiállítás igényeinek megfelelően.

Az álmennyezet ongrofoam lapokból áll, 2016-ban a központi biztonsági előírások alapján füstjelző rendszer került kiépítésre, amely nem eltávolítható. A vészjelző lámpák és tűzoltókészülékek termekbeli elhelyezési pozíciója szintén adott. A termekben biztonsági kamerarendszer van kiépítve. A bejárat baloldalán, az üvegportál mögött 2023 óta kommunikációs célú, kétoldalas digitális kijelző van telepítve (kifelé ezen jelenhet meg a kiállítás animált címe, befelé pedig a kiállítás impresszuma).

A megvalósított műszaki tartalom olasz hatósági engedélyekhez kötött (EU-s szabványoknak megfelelve). Olasz szakember által kiadott elektromossági tanúsítvány szükséges minden esetben, melyet a kurátor által összeállított leírás alapján a múzeum szerez be. Ha az installáció jellege megkívánja, statikai tanúsítvány is szükséges.

A kiállítótermekben légkondicionálás nincs. Az épületbelső sötétítés nélküli hő és UV-terhelése magas.

Az épület akadálymentes megközelítésére az épület hátsó frontján található acél szerkezetű rámpa szolgál. A belső terekben a lépcsőfokok áthidalása farámpákkal megoldott. Ezek megtartása szükséges.

A vészkijárat a jobboldali kiállítótér hátsó falán nyílik, amelynek a kiállítás alatt megközelíthetőnek kell maradnia.

A jobb oldali, zárt kerek teremből csigalépcső vezet a padlástérbe. A pavilon befedése: a kiállítótér fölött dupla rétegű üvegtető, a padlástér fölött cserép- és üvegtető. A tető – vízelvezetési konstrukciós problémák miatt – nagyobb esőzések alkalmával beázás veszélyes.

Az épület műemléki védelem alatt áll, minden, a külső homlokzatot és az épületszerkezetet érintő átalakítás engedélyköteles.

 

A Ludwig Múzeum használatába a pavilon 2015-ben, vagyonkezelésébe 2017-ben került. A múzeum az örökölt műszaki hiányosságok és problémák megoldására az elmúlt időszakban több műszaki és építési beruházást is elvégzett, és ezt a munkát költségvetési lehetőségek függvényében folytatni kívánja.

Budapest, 2024. szeptember 23.