A Ludwig Múzeum különleges programján Rajk Judit és Zétényi Tamás kortárs zeneműveket ad elő, majd a Rákóczy Gizella – Posztumusz portré című dokumentumfilm vetítése és beszélgetése zárja a programot.
Kamarakoncert
Rajk Judit (ének) és Zétényi Tamás (cselló) Ligeti György, Kurtág György, Balogh Máté, Fekete Gyula, Szécsi Lőrinc, Tornyai Péter és Morton Feldman műveit adja elő.
Rajk Judit énekművész, a Zeneakadémia Kodály Intézetének igazgatója. Oratórium, dal- és kamaraénekes, rendszeresen megszólaltatja kortárs szerzők műveit, több vokális mű ősbemutatója fűződik nevéhez, magyar és külföldi szerzők írtak számára dalokat.
Zétényi Tamás csellóművész, a győri Széchenyi István Egyetem docense, a Közép-Európai Egyetem zenei együtteseinek vezetője, generációjának kiemelten foglalkoztatott muzsikusa.
Időpont és helyszín: 16:00 h – Ludwig Múzeum, 3. emeleti kiállítóterem
Filmvetítés és beszélgetés Rákóczy Gizella – Posztumusz portré (2024) (22’)
Rákóczy Gizella a magyar és a nemzetközi geometrikus művészet meghatározó alakja. A festőművésznek zárt, intenzív munkával telt, 40 évnyi alkotói pályája során voltak nehézségei a szóbeli és a személyes megnyilvánulás terén. Vele készült interjúk híján pályatársak, művészettörténészek, barátok és tanítványok tekintetén keresztül idézzük fel személyiségét, alkotói módszereit és ars poétikáját. Az In-Spirál Művészeti Alapítvány dokumentumfilmje támpontot nyújthat azoknak, akik először találkoznak műveivel, és közös emlékezésre invitálja mindazokat, akik ismerték.
A beszélgetés résztvevői: Rákóczy Anna (zenész), Raffay Zsófia (rendező-operatőr), Százados László, Török Tamás (művészettörténészek), Tóth Márton Emil (képzőművész). Moderátor: Szipőcs Krisztina (művészettörténész, az Időgép kiállítás kurátora)
Időpont és helyszín: 17:00 h – Ludwig Múzeum, 1. emelet, Auditórium
Tájékoztatjuk, hogy eseményeinkről hang- és képfelvétel készül, amelyből a Ludwig Múzeum részleteket használhat fel a múzeum és programjainak népszerűsítése céljából és egyéb promóciós célokra. Eseményeinken történő részvétellel Ön elfogadja, hogy a felvételeken Ön is feltűnhet, de a Ludwig Múzeummal vagy az általa jogosított harmadik személyekkel szemben a felvétel felhasználásával összefüggésben semmilyen követeléssel nem élhet.
Kapcsolódó tartalom
Időgép. Új válogatás a Ludwig Múzeum gyűjteményéből 2020. szeptember 1. – 2025. január 5.
Az időgép egy olyan, egyelőre csak elméletben létező szerkezet, melynek segítségével a múltba vagy a jövőbe repíthetjük fizikai testünket. A Ludwig Múzeum új kiállítása nem az időutazás tudományos-fantasztikus lehetőségével foglalkozik, hanem az idő és a művészet viszonyát vizsgálja különféle szempontokból, és magukat a műveket tekinti olyan időgépeknek, melyek lehetővé teszik számunkra a mentális utazást.