A program során képzőművészeti alkotások és kortárs magyar irodalmi szövegek kerülnek „beolvasására”. A Szkenner mindig egy adott témához rendeli a műalkotásokat és a szövegeket. A program vezetői közönséggel együtt közelítik meg és értelmezik a műveket, de kiemelt figyelmet szentelnek az egyéni reflexiók megfogalmazására. A szövegek előzetes ismerete nem szükséges a programon való részvételhez!
Alkotás | Kis Judit Andalító lelkek című alkotása
Szövegek | Petőfi Sándor, Nemes Nagy Ágnes, Tandori Dezső, Jékely Zoltán
A programot vezetik: Varga Zita (Ludwig Múzeum), Sóki Diána és Szántó Tibor (PIM)
Az alkotást szemlélve, a globális ökológiai válság kellős közepén a rombolás, a pusztítás képeit látva, van-e még lehetőség a természet és az ember viszonyának harmonizálására. A beszélgetés során olyan szerzők segítségével vizsgáljuk meg az ember-állat-természet sokszor problematikus, szövevényes viszonyát, mint Petőfi Sándor, Nemes Nagy Ágnes, Tandori Dezső vagy éppen Jékely Zoltán. A PIM izgalmas kézirataitól kezdve a kortárs ökoköltészet néhány szövegén át Kis Judit installációjáig arra keressük a választ, hogy ma hogyan tekintünk a környezetünkre, milyen vele a viszonyunk, továbbá mit látunk, amikor a természetről gondolkodunk, kivehető-e belőle az ember.
Az eseményen kiállítási belépővel vagy bérlettel, regisztrációt követően lehet részt venni!
Regisztrálni lejjebb ezen az oldalon lehet.
Tájékoztatjuk, hogy eseményeinkről hang- és képfelvétel készül, amelyből a Ludwig Múzeum részleteket használhat fel a múzeum és programjainak népszerűsítése céljából és egyéb promóciós célokra. Eseményeinken történő részvétellel Ön elfogadja, hogy a felvételeken Ön is feltűnhet, de a Ludwig Múzeummal vagy az általa jogosított harmadik személyekkel szemben a felvétel felhasználásával összefüggésben semmilyen követeléssel nem élhet.
Kapcsolódó tartalom
Vigyázat, törékeny. Handle with Care 2023. szeptember 15. – 2024. január 14.
A Handle with Care című kiállítás az élet törékenységére, a gondoskodásra szoruló egyének és közösségek sérülékenységére, a szociális ellátórendszer repedéseire és hiányosságaira utal. Ugyanakkor magára a múzeum feladatára, a műtárgyakról való gondoskodásra is vonatkoztatható, ami újraértelmezett jelentésében a tárgyak mellett a közösségekre, gondoskodói szakmákban dolgozókra, a láthatatlan munkát végzőkre és a marginalizált élethelyzetekre egyaránt kiterjeszthető.