Időutazásra invitáljuk az érdeklődőket a 60-as évek végi, 70-es évek eleji Magyarországon.
A Nemzeti Színház hűlt helyétől (Blaha Lujza tér) indulva végigmegyünk a Lenin (Erzsébet) körúton, majd a November 7. teret (Oktogont) érintve, a Marx (Nyugati) téren vonatra szállunk és kitekintünk a vidéki Magyarországra, ahonnét a fővárosba visszatérve, az Engels (Erzsébet) tér felé vesszük az irányt, hogy utunk végén elérkezzünk a Deák Ferenc utcához, az ötven éve megrendezett Iparterv I. és II. kiállítások helyszínéhez.
A fényképek segítségével nemcsak a korabeli városi és vidéki tájat térképezzük fel, hanem a Kádár-kor társadalmi közegét. Azokat a neoncsövekkel tűzdelt szürke hétköznapokat, melyekből az Iparterv-generáció „aranyfüstbe burkolt forradalma” kirobbanhatott a maga friss, eleven színeivel.
Az időutazást vezeti: Varga Zita
Kapcsolódó tartalom
Iparterv 50+ 2019. február 1. – március 24.
Ötven éve rendezték meg a magyarországi művészeti színtér kánonformáló esemény-sorozatát, az Iparterv I. (1968) és Iparterv II. (1969) kiállítást. Az aczéli kultúrpolitika nyomása miatt csak néhány napig látható csoportos tárlatok mégis alapjaiban változtatták meg a magyar művészettörténetet és mindazt, amit a kortárs képzőművészetről gondolunk.