Kopeczky Róna, művészettörténész rendhagyó tárlatvezetése és Nagy József, mozgásművész-koreográfus performansza Reigl Judit - Űr és extázis című kiállításában.
A Franciaországban és Magyarországon működő magyarkanizsai születésű világhírű mozgásművész-koreográfus Nagy József munkáival már elnyert szinte minden rangos nemzetközi színházi díjat. Párizsban Marcel Marceau-nál, majd Eugène Decraux-nál tanult mímet és mozgást. Ekkor ismerkedett meg a butoh-val, a kontakttánccal és az akrobatikával is. 1987-ben mutatta be első önálló rendezését a Pekingi kacsát, amellyel egy csapásra bekerült a világ legismertebb alkotói közé. Nagy József bevallottan szűkebb környezetéből, Magyarkanizsáról meríti témáinak nagy részét, a figuráit, a mozgások jellegét és darabjainak vízióját. Az általa vezetett orléans-i táncszínházat (Centre Chorégraphique National d'Orléans) méltán tartják számon a mai kortárs színházak egyik legkiválóbbjaként. 2012 óta a Trafó – Kortárs Művészetek Házát is igazgatja. A Ludwig Múzeum felkérésére egy a Reigl Judit gesztusfestészetére reflektáló performansszal készül a művész. Az előadást megelőző tárlatvezetést Kopeczky Róna, a kiállítás kurátora tartja.
A programon való részvétel a kiállításra szóló belépőjeggyel ingyenes.
A részvételhez regisztráció ajánlott.
Kapcsolódó tartalom
Reigl Judit – Űr és extázis 2014. március 22. – június 22.
Reigl Judit festőművész 1923-ban született Kapuváron, 1950 óta Franciaországban él és dolgozik. Azon ritka magyar származású művészek egyike, akit az Egyesült Államokban számon tartanak, és akinek munkássága az európai és amerikai absztrakció hagyományait sajátos módon ötvözi.