A Közép-európai Kortárs Művészeti Triennálé az Olomouci Modern Művészeti Múzeum hosszú távú munkájának eredménye, tematikusan fókuszált, közösségközpontú programsorozat.
A triennálét 2021-ben a MULTIversum című, kiemelt oktatási program kíséri, a Ludwig Múzeum – KMM, az City Gallery Bratislava, a Kunstmuseum Lentos, Linz az International Cultural Centre Krakow közreműködésével.
A Ludwig Múzeum programja a „személyes vs. megosztott - saját testtől a politikai rendszerekig” témakörhöz kapcsolódik, illetve saját éves programunkhoz híven, – a fenntarthatóság elvont fogalmát igyekszik értelmezni az egyének szintjén, továbbá a tudásmegosztás szempontjából vizsgálja az egyén hatását (akár műalkotáson keresztül is) a közösségre és fordítva, a közösség érzékenyítését a meglévő társadalmi-gazdasági feszültségekre, környezeti kérdésekre.
PROGRAM
- 17.00-17.05: Köszöntő
- 17.05-17.30: Üveges Krisztina, kurátor, művészettörténész, Fenntarthatóság a múzeumban – tudásmegosztás
- 17.30-18.00: Heszterényi Réka, ifjúsági munkás, a DIA volt munkatársa; Váradi Emese, vizuális kultúra tanár; Nagy Lili és Orbán Nóra, a DemoLab projekt bemutatása
- 18.00-18.30: Széles Gábor, középiskolai tanár, Milyen lehetőségei vannak egy pedagógusnak a múzeumpedagógia és a műemlékvédelem területén?
- 18.30-19.00: Beszélgetés
Házigazda: Hemrik László, Varga Zita
A program ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Regisztrálni az alábbi linkre kattintva lehet:
>>>REGISZTRÁCIÓ
Az esemény a Ludwig Múzeum Zoom-csatornáján valósul meg.
A programról felvételt készítünk, amely a későbbiekben elérhető lesz a honlapunkon és a YouTube csatornánkon, valamint a nemzetközi együttműködő partnerek kommunikációs felületein.
Az esemény a Közép-európai Kortárs Művészeti Triennálé kísérőprogramja. A Triennálé partnerei:
Tájékoztatjuk, hogy eseményeinkről hang- és képfelvétel készül, amelyből a Ludwig Múzeum részleteket használhat fel a múzeum és programjainak népszerűsítése céljából és egyéb promóciós célokra. Eseményeinken történő részvétellel Ön elfogadja, hogy a felvételeken Ön is feltűnhet, de a Ludwig Múzeummal vagy az általa jogosított harmadik személyekkel szemben a felvétel felhasználásával összefüggésben semmilyen követeléssel nem élhet.
Kapcsolódó tartalom
Időgép. Új válogatás a Ludwig Múzeum gyűjteményéből 2020. szeptember 1. – 2025. január 5.
Az időgép egy olyan, egyelőre csak elméletben létező szerkezet, melynek segítségével a múltba vagy a jövőbe repíthetjük fizikai testünket. A Ludwig Múzeum új kiállítása nem az időutazás tudományos-fantasztikus lehetőségével foglalkozik, hanem az idő és a művészet viszonyát vizsgálja különféle szempontokból, és magukat a műveket tekinti olyan időgépeknek, melyek lehetővé teszik számunkra a mentális utazást.