Mi szabja meg, hogy melyik alkotások kerülhetnek egymás mellé?
Hogyan alakul ki egy kiállítási koncepció?
Milyen fázisokon megy végig egy kiállítás az első ötleteléstől a műtárgyak szállításán, kicsomagolásán át az installálásáig?
Egyáltalán mi a feladata a kurátornak?
Ha mindig is érdekelt, hogy hogyan születik meg egy kiállítás, akkor itt a lehetőség, hogy te is megszervezd a saját gyűjteményi kiállításodat, igaz csak kicsiben, a második emeleti kiállítótér makettjében.
A workshophoz nem szükséges semmilyen művészeti, kurátori előképzettség. A workshop során 2-4 fős csapatokban dolgoznak majd a résztvevők.
A workshopot vezeti: Készman József (Ludwig Múzeum Gyűjteményi, Kiállítási és Tudományos Főosztály vezetője), D. Nagy Heléna (múzeumpedagógus) és Somogyi-Rohonczy Zsófia (művészettörténész, múzeumpedagógus)
Maximális létszám: 16 fő
Jelentkezés: A PROGRAM BETELT! TÖBB JELENTKEZÉST NEM ÁLL MÓDUNKBAN FOGADNI.
Jelentkezési határidő: 2019. augusztus 22. 20.00 óra
Tájékoztatjuk, hogy eseményeinkről hang- és képfelvétel készül, amelyből a Ludwig Múzeum részleteket használhat fel a múzeum és programjainak népszerűsítése céljából és egyéb promóciós célokra. Eseményeinken történő részvétellel Ön elfogadja, hogy a felvételeken Ön is feltűnhet, de a Ludwig Múzeummal vagy az általa jogosított harmadik személyekkel szemben a felvétel felhasználásával összefüggésben semmilyen követeléssel nem élhet.
Kapcsolódó tartalom
Bauhaus100. Program a mának – Kortárs nézőpontok 2019. április 10. – augusztus 25.
A Ludwig Múzeum kiállítása a nemzetközi Bauhaus-év megemlékező eseménysorozathoz kapcsolódik. A kiállítás tematikus fókuszcsoportokban (pl. színelmélet, ezotéria, vízió/utópia, tárgyformálás, fényművészet stb.) mutatja be a Bauhaus tevékenységét, amelyek köré nagyrészt kortárs alkotók munkái szerveznek eszme- és hatástörténeti ívet.