Exkluzív tárlatvezetés SIGNAL című, szlovák konceptuális művészetet felvonultató kiállításunkban.
A tárlatvezetést követően Kerekes Vica színésznővel és Durica Katarina írónővel Valuska László (Könyvesblog) beszélget.
Durica Katarina (író, újságíró) Pozsonyban született, Csallóközben nőtt fel, jelenleg Budapesten él. Művészettörténetet tanult a Nagyszombati Egyetemen. Volt miniszteri szóvivő Szlovákiában, tudósított parlamenti választásokról, forgatott női börtönben, beszámolt a kelet-afrikai vidéki nők helyzetéről. Főleg nőket érintő témákkal foglalkozik. Éveket töltött arab országokban, az ott megélt élményeiből született első regénye "Szökés Egyiptomba" címmel. Második regénye "Szlováku szeretni" a felvidéki identitásról szól. "A rendes lányok csendben sírnak" című tavaly megjelent regényében a dunaszerdahelyi maffia áldozatai szólalnak meg, a szerző évekig járta a csallóközi városokat és falvakat és interjúkat készített. A könyvet tavalyi megjelenése óta négyszer nyomta újra a Libri kiadó és az idei aranykönyv szavazáson szépirodalom kategóriában harmadik helyen szerepelt.
Kerekes Vica (színész) Füleken, Csehszlovákiában született 1981-ben, tanulmányait a Pozsonyi Színművészeti Főiskolán folytatta, szlovákul. Öt nyelven játszik (szlovák, cseh, magyar, angol, német) és több, mint 40 mozgóképben szerepelt. Dolgozik Magyarországon, Ausztriában, Németországban, Csehországban és Szlovákiában is. Magyarországon és Szlovákiában elnyerte a legjobb színésznő díjat egy-egy filmjéért, valamint jelölték a Cseh Oroszlán filmdíj legjobb színésznőnek járó díjára is. Több magyar filmben játszott, például az 1 (2009), illetve a Couch Surf (2014) című mozikban is. Legfontosabb munkáinak a Milada (2017) című amerikai-német-francia filmet és a Resistance (2019) című amerikai-német-francia filmet tekinti. 2019-ben az Apró mesék című alkotásban látható.
A program a Múzeumok Éjszakája programsorozat keretében jön létre. Részvétel csak Múzeumok Éjszakája karszalaggal lehetséges.ű
Együttműködő partner:
Tájékoztatjuk, hogy eseményeinkről hang- és képfelvétel készül, amelyből a Ludwig Múzeum részleteket használhat fel a múzeum és programjainak népszerűsítése céljából és egyéb promóciós célokra. Eseményeinken történő részvétellel Ön elfogadja, hogy a felvételeken Ön is feltűnhet, de a Ludwig Múzeummal vagy az általa jogosított harmadik személyekkel szemben a felvétel felhasználásával összefüggésben semmilyen követeléssel nem élhet.
Kapcsolódó tartalmak
Múzeumok éjszakája 2019 2019. június 22. 16.00–23.55
Kezdd a Múzeumok Éjszakáját nálunk!
Exkluzív tárlatvezetések, irodalom, koncert, filmvetítés, Bauhaus divatbemutató, DJ-szett a teraszon vár a leghosszabb éjszakán!
Gyere velünk a kulisszák mögé, ismerd meg a legjobb műtárgysztorikat, készíts LEGO-ból Bauhaus házat és válassz magadnak művészeti könyvet vagy magazint a Könyvturkálóban!
SIGNAL – Konceptuális és posztkonceptuális tendenciák a szlovák képzőművészetben 2019. április 19. – június 23.
A SIGNAL című kiállítás a kortárs szlovák képzőművészet egyik legmarkánsabb irányzatát mutatja be az utóbbi ötven év legjelentősebb szlovák alkotóinak munkásságán keresztül. A kiállítás súlypontját a hatvanas-hetvenes évek nem hivatalos szcénájának konceptuális művészeti pozíció képezik, szoros összefüggésben a 90-es évek posztkonceptuális törekvéseivel valamint a legújabb tendenciák képviselőivel.