A Ludwig Live szombati adásában Fenyvesi Orsolyát Sirokai Mátyást és Závada Pétert kapcsoljuk élőben.
Osztott képmezős felolvasás, helyzetjelentés: mit lát most a költő maga körül? Reflexiók a Slow Life. Radikális hétköznapok c. (egyelőre virtuális) kiállításra
"Elcsábít a kárvölgy. Falához simulok, mint egy korosodó testhez. Szégyellem magam, amiért antropomorfizálok. A slow life nem csak a napi életritmus lelassítása, elsősorban tudatállapot-váltás. Függetlenné válni minden sodrástól. A műalkotások mindig hordoznak valamit a slow life-ból. Teret hoznak létre köztünk és a világ között, és mindezt a legbiztosabb helyen, bennünk teszik. De mégis ki az, aki belül biztonságban érzi magát? Ha írunk is, azért lélegzünk, mert inkább szétszóródnánk."
Fenyvesi Orsolya kifejezetten erre az alkalomra komponált, a beszélgetésben is elhangzó versét IDE KATTINTVA lehet elolvasni.
Fenyvesi Orsolya 1986-ban született, jelenleg mindenhol él. Kötetei: Tükrök állatai (2013), Ostrom (2015), A látvány/Kommentárok meg nem írt versekhez (2018). Ír és olvas, verseket és gyerekkönyveket fordít. Újabban egy Mirjam Orsija. (Fotó: Damien Bonneau)
Sirokai Mátyás 1982-ben született Tapolcán. Költő, zenész, a beat tanúja. A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem ütőhangszer szakán diplomázott, több mint tíz irodalmi blog és a FISZ könyvek szerkesztője. Négy kötet szerzője, melyek közül a legutóbbi, a Lomboldal idén jelent meg Jelenkor kiadó gondozásában. (Fotó: Valuska Gábor)
Závada Péter 1982-ben született Budapesten. Több mint húsz évig volt az Akkezdet Phiai rap és slam poetry csapat tagja. 2009 óta publikál verseket és ír drámát. Szövegei jelentek meg többek között az Élet és Irodalomban, az Alföldben, a Jelenkorban, a Műútban és a Tiszatájban. Legutóbbi kötete, a Roncs szélárnyékban 2017-ben jelent meg a Jelenkor kiadó gondozásában. (Fotó: Viszlay Márk)
Kapcsolódó tartalmak
LUDWIG LIVE | FENYVESI X SIROKAI X ZÁVADA A teljes beszélgetés ide kattintva tekinthető meg
A Ludwig Live 2020. 04. 25-i adásában Fenyvesi Orsolyát, Sirokai Mátyást és Závada Pétert kapcsoltuk élőben.
Reflexiók a Slow Life. Radikális hétköznapok című (egyelőre virtuális) kiállításra.
Lassú élet. Radikális hétköznapok (Elhalasztva) 2020. április 9. – augusztus 19.
A kiállítás célja, hogy rámutasson, milyen környezetterhelő és kizsákmányoló gyakorlatok vezettek a jelenleg kialakult globális környezeti, gazdasági és társadalmi problémákhoz. A másik fő célkitűzésünk, hogy szélesebb platformot biztosítsunk a fenntarthatóság irányába mutató, életmód-alternatívákat felvető művészeti pozíciók számára.