LÉPCSŐSZEMINÁRIUM A LUDWIG MÚZEUMBAN | 2022

Állandósult egyensúlyozás
Mikor
2022. április 27. 17.00–19.00

Április 27-én indul a 6 alkalmat felölelő Lépcsőszeminárium, amelynek témája idén a múzeumok és a fenntarthatóság kapcsolata. A beszélgetéssorozat elsősorban az egyetemistáknak, fiatal pályakezdőknek szól, de a többi korosztályt is szívesen látjuk az alkalmakon. Idén rendhagyó módon, a tavaszi és az őszi félévben is várjuk az érdeklődőket a programokra – tavasszal szerdánként, ősszel pedig péntekenként.

Az idei Lépcsőszeminárium a múzeumok és a fenntarthatóság kapcsolatát helyezi középpontba. A programsorozat résztvevői – a Ludwig Múzeum, a Magyar Műszaki és Közlekedési Múzeum, a Petőfi Irodalmi Múzeum, a Kassák Múzeum, az MTA Képzőművészeti Gyűjtemény és a Gödöllői Királyi Kastély – egy-egy kiemelt tárgyon keresztül mutatják be, hogy mit jelent a jelen és a múlt kapcsolata, az emlékek megőrzése és mindez hogyan kapcsolódhat a fenntarthatóság gondolatához, mit tud tenni egy múzeum a fenntartható működés érdekében.

 

A programon regisztrációt követően lehet részt venni. 

regisztrálok!

 

PROGRAM A LUDWIG MÚZEUMBAN

Napjaink egyik meghatározó problematikája a munka és magánélet egyensúlyára való törekvés, megtalálni azt a határvonalat, amikor a napi munkát félretéve éljük tovább az életünket, építjük kapcsolatainkat. A COVID-19 járvány és a karantén számtalan ember számára mutatta meg a home office és a szabadúszó lét előnyeit és hátrányait. Fel vagyunk-e készülve erre az újfajta munka- és életstílusra? Meg tudjuk húzni a határokat és el tudjuk kerülni a kiégés veszélyét?

Tsuyoshi Anzai műveiben olcsó, mindenki által könnyen hozzáférhető hétköznapi használati tárgyakat használ fel kinetikus szobraihoz. Alkotásai a kapitalista árutermelés és fogyasztás kettős logikáját pellengérezi ki. Az egyik oldalon egyre több terméket gyártunk és vásárolunk, a másikon pedig ezek funkcionalitása gyakran csak látszólagos. Ezt az ellentmondást emeli ki a morgó tárgyak véletlenszerű és esetleges, funkcionális logikát nem követő interakciója.


Beszélgetőtársak:

  • Juhász Ágnes, egyetemi adjunktus, Eötvös Loránd Tudományegyetem, Pedagógiai és Pszichológiai Kar, Szervezet- és Vezetéspszichológia Tanszék
  • Timár Katalin, kurátor, Ludwig Múzeum – Kortárs Művészeti Múzeum

 

a munka és

            magánélet

                           egyensúlyára

                                             való törekvés

Tájékoztatjuk, hogy eseményeinkről hang- és képfelvétel készül, amelyből a Ludwig Múzeum részleteket használhat fel a múzeum és programjainak népszerűsítése céljából és egyéb promóciós célokra. Eseményeinken történő részvétellel Ön elfogadja, hogy a felvételeken Ön is feltűnhet, de a Ludwig Múzeummal vagy az általa jogosított harmadik személyekkel szemben a felvétel felhasználásával összefüggésben semmilyen követeléssel nem élhet.