Mivel látunk igazán? tették fel a kérdést a projektben együtt dolgozó képzőművészek és a Vakok Intézetéből érkező látásban korlátozott csoport
A kiállításban látható közösen létrehozott művek közelebb hozzák a látássérültekhez a vizualitás számukra mágikus és sokszor elérhetetlen világát. A művészek megismerhették a látássérült alkotótársak egyedi világát és „látásmódját”, miközben igyekeztek átadni a saját munkamódszereiket és vizuális nyelvezetüket. A látássérültek megtapasztalhatták az alkotás, a kiállítás és az ezekről való beszélgetés közösségteremtő erejét, a művészek pedig az érzékelésnek illetve a látásnak egy alternatív, ugyanakkor érvényes rendszerét ismerhették meg.
A rendhagyó vezetés során a projekt látássérült résztvevői kalauzolják látó és látássérült látogatóinkat a képzőművészekkel közösen készített alkotásaik között, mesélik el a készülés módját, az együttműködések tapasztalatait és megmutatják, ők hogyan érzékelik az elkészült munkákat.
A tárlatvezetések óránként indulnak más-más vezetővel, így akár több szempontot, tapasztalatot is megismerhetnek az érdeklődők.
A délután folyamán lehetőség nyílik szintén közösen tapintásunk finomítására gyöngyfűzés, kötés vagy saját, nyomtatott fotók egymásba szövésén keresztül.
Művészek: Benczúr Emese, Imre Mariann, Szira Henrietta, Szíj Kamilla, Tarr Hajnalka | Istók Imola, Jáger Márta, Pappné Judit, Tábor István, Tolnayné Csattos Márta
Tárlatvezetések időpontjai:
14.00 tartja: Simon Andrea, a Capp projekt vezetője, valamint Jáger Márta a Meglátjuk! projekt látássérült résztvevője
15.00 tartja: Pappné Judit, a Meglátjuk! projekt látássérült résztvevője
16.00 tartja: Istók Imola, a Meglátjuk! projekt látássérült résztvevője
Kapcsolódó tartalom
Közös ügyeink - Együttműködésen alapuló művészeti projektek 2018. január 30. – március 18.
A kiállítás célja, hogy támogasson olyan, különféle közösségek bevonásával megvalósuló projekteket, amelyek hatékony megoldást keresnek egy-egy aktuális társadalmi problémára.