Finisszázs: Kurátori tárlatvezetés
Irány a Hold – Utazás a közelmúltba. Egészen pontosan a Nagy Generáció forradalmának, a kádári hétköznapok és a modern magyar művészet átütő erejű megjelenésének világába: 1968-69-ben járunk ugyanis. Művészek egy maroknyi avantgárd csoportja áttörést hajt végre ekkor, ami azóta „aranyfüstbe burkolt forradalom” néven vonult be a művészettörténetbe.
A tárlatvezetés során az egykori kiállítást idézzük meg a mából, fél évszázad távlatából…
Ötven éve rendezték meg az Iparterv I. (1968) és Iparterv II. (1969) című kiállításokat, amely kánonteremtő fogalommá válva egy egész művészgeneráció névadójaként vonult be a hazai művészettörténetbe. Az IPARTERV 50+ című csoportos tárlat az egykori „Ipartervesek” legújabb munkáiból, ill. a lezárt életművek legutóbbi szakaszából nyújt válogatást. Emellett pedig a kortárs reflexiók számára is megnyitjuk a teret, olyan alkotásokat bemutatva, amelyek az Iparterven szereplő alkotók egyes műveire reflektálnak.
A tárlatvezetés magyar nyelvű. Részvétel kiállítási belépővel vagy bérlettel lehetséges.
Kapcsolódó tartalmak
AZ IPARTERV-MÍTOSZ – ARANYFÜSTBE BURKOLT FORRADALOM HAJDU ISTVÁN MŰKRITIKUS ÜNNEPI MEGNYITÓBESZÉDE AZ IPARTERV 50+ CÍMŰ KIÁLLÍTÁS MEGNYITÓJÁN
Január 31-én megnyitott az Iparterv 50+ című kiállítás a Ludwig Múzeumban. A legendás 1968-as és 1969-es Iparterv-kiállítások 50 éves évfordulója alkalmából megrendezett tárlat megnyitójára rengeteg érdeklődő érkezett, többek közt az egykori Iparterv-csoport művészei is. Hajdu István műkritikus nyitóbeszéde a Ludwig Múzeum blogján
Iparterv 50+ 2019. február 1. – március 24.
Ötven éve rendezték meg a magyarországi művészeti színtér kánonformáló esemény-sorozatát, az Iparterv I. (1968) és Iparterv II. (1969) kiállítást. Az aczéli kultúrpolitika nyomása miatt csak néhány napig látható csoportos tárlatok mégis alapjaiban változtatták meg a magyar művészettörténetet és mindazt, amit a kortárs képzőművészetről gondolunk.