Családi szombat: EGY, KÉT, HÁ... ÉS! Gyereknap!

2018. május 26. 10.30–14.30
Mikor
2018. május 26. 10.30–14.30
Bérlettel nem látogatható

Keresd a képet!- vizuális keresőjátékok
A Ludwig Múzeum Családi Délelőttjének rendkívüli kiadása

Az idei gyereknapot kereséssel és a megtalálás örömével ünnepeljük! A Ludwig Múzeum hét különböző megadott helyszínén keresünk, mindig mást és mást. Hol az épület egyes részeit kell beazonosítani, máskor egy gyűjteményi műtárgyat kell megtalálni, de olyan is lesz, amikor a hibát keressük…. Mindenhol mást és máshogy! Egyszer csak valamit megfigyelve, máskor valamit magunk által megalkotva, de mindig a látvány, a vizualitás lesz a kiinduló pontunk a kutatáshoz!

Időpont: 2018. május 26., szombat, 10.30 - 14.30
Helyszín: 1-3. emeleti kiállítótér, foglalkoztató

Extra program: Diáktárlatvezetés

A 2018-as Gondolattúra a Ludwigban című műelemző verseny résztvevői közül a Városligeti Magyar – Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola diákjai tartanak tárlatvezetést, Anghelyi Judit felkészítő tanárnő koordinációjával.
időpont: 11:30 | helyszín: 3. emeleti kiállítótér

A múzeum három szintjén, hét helyszínen, különféle foglalkozásokkal várjuk a családokat!

A megértési nehézséggel élő gyermekeket (Down szindrómás, autista, oxigénhiánnyal született stb.) nevelő családokat szintén várjuk erre a napra.

Kérünk mindenkit, hogy jelentkezzen be a családi programra a dabifarkas.rita@ludwigmuseum.hu e-mail címen!

RÉSZLETES PROGRAM
10:30 és 14:30 óra között

EGY

Fantázia nélkül nem megy! – Biztos megtörtént már, hogy feküdtél nyáron a fűben, csak úgy bámultad a felhőket és egyszer csak azt láttad, hogy egy elefánt rajzolódik ki az égen! Vagy egy kislány a nagymamájával, de lehet éppen egy angyalt láttál! Mindezek ott voltak és nem voltak ott egyszerre. Ezek azok a képek, amik a fantáziád nélkül nem léteznek. Ilyeneket fogunk keresni és ceruzával körberajzolni, kiemelni, hogy más is észrevegye, felismerje, amit lehet, hogy először csak mi látunk!
Helyszín: 1. emeleti kiállítótér

Rejtett kép – Van olyan, amikor összekuszálódnak a képek, például véletlenül egymásra nyomtatunk két képet, vagy elázik egy újság és az összeragadt két oldal fotói is keverednek. Most Türk Péter direkt egymásra fotózott képeinek inspirációja alapján fogjuk felfejteni, hogy mit is rejt a képe.
Helyszín: 1. emeleti kiállítótér

Hibás elem a sorban – Egymás után következő elemeket, úgynevezett sorozatokat már mindenki látott. Lehet matematika órán számokból, kint az utcán a magas épületek oromzatán díszítőelemekként vagy a pulóvereden megjelent kötött minta részeként. Most ilyen sorozatokat fogunk nézegetni és oda nem illő elemeket keresünk!
Helyszín: 1. emeleti kiállítótér

KÉT

Lentről, föntről – A Ludvig Múzeum izgalmas lépcsőházában járva nagyon egyedi formákat, íveket, kivágásokat láthatunk, ha egy-egy emeletre megérkezve le és föl nézünk a lépcsőházi űrben. Most ezekről a különlegesen megtervezett terekről kapott képek alapján kell megtalálni, hogy hol is helyezkednek el pontosan a térben.
Helyszín: 2. emelet lépcsőház

Kentaurkép – A kockakirakókat mindenki ismeri egész kicsi kora óta, tudjuk mi a szabály, egy kép több négyzetre vágott képét a megfelelő módon egymás mellé helyezni. De most játszunk kicsit ezzel másként és nem egy kép, hanem különböző, nem összetartozó képek részleteiből tegyünk ki egy új képet, az egymáshoz valamiért illő, de alapvetően különböző négyzeteket egyesítve.
Helyszín: 2. emelet kiállítótér

Egy arcból több arc – Milyen változtatásokat tehetünk az arcképünkkel úgy, hogy még felismerhető legyen? Mely részletekből lehet felismerni az ábrázatunkat? A véletlen elcsúszás vagy a kimódoltan kicserélt részlet hogyan változtat a felismerhetőségen?
Ezekre és ehhez hasonló kérdésekre fogjuk megkeresni az vizuális válaszokat Türk Péter elgondolkodtató műveit ízlelgetve és saját nyomtatott, ragasztott alkotásainkat elkészítve. Megtudjuk, egy arcot hogyan tudunk úgy szétosztani, hogy több felismerhető arc legyen belőle!
Helyszín: 2. emeleti foglalkoztató terem

Műtárgy puzzle – A puzzle-lel általában úgy játszunk, hogy előttünk az összes darab és próbáljuk megtalálni azokat, amelyek egymás mellé helyezve kiadják egyre jobban a teljes képet. Most viszont egy-egy puzzle darabkát kapunk a kezünkbe több különböző műtárgyról és a térben sétálva, a kiállítást megismerve kell megtalálni a teljes művet, aminek puzzle darabkája (részlete) a nálunk van.
Helyszín: 3.emeleti kiállítótér

A részvétel ingyenes, azonban regisztrációhoz kötött.
Kérjük, részvételi szándékát jelezze az alábbi e-mail címen:

dabifarkas.rita@ludwigmuseum.hu

Az esemény a Családok éve 2018 programsorozat keretében valósul meg.