Családi szombat: EGY, KÉT, HÁ... ÉS! Gyereknap!

2016. május 28. 0.00–00.00
Mikor
2016. május 28.
Bérlettel nem látogatható

A Ludwig Múzeum Családi Délelőttjének rendkívüli, gyereknapi kiadása

A múzeum három szintjén, hat helyszínen várjuk különféle foglalkozásokkal a családokat.
A megértési nehézséggel élő gyermekeket (Down szindrómás, autista, oxigénhiánnyal született stb.) nevelő családokat szintén várjuk erre a napra!

Kérünk minden érdeklődőt, hogy részvételi szándékát jelezze a dabifarkas.rita@ludwigmuseum.hu e-mail címen!

PROGRAM

11:00
A Hang/szobor/hang pályázat ünnepélyes díjátadója, és a beérkezett pályamunkákból létrehozott kiállítás megnyitója
A látó vagy látássérült pályázóknak letapogatás vagy mozgatás hatására hangot adó, és pusztán tapintás által is értelmezhető szobrot, vagy installációt kellett létrehozniuk, melyek hangszerekként is működhetnek.
A Ludwig Múzeum − Kortárs Művészeti Múzeum és a Deák17 Galéria közös pályázata általános és középiskolás diákok számára, az AKKU – Az Akadálymentes és Korlátlan Kultúráért Egyesület szakmai támogatásával.

10:30 és 15:00 óra között
EGY
Öndivatbemutató – Mi van ma rajtad? Ma reggel Te választottál vagy Anya? Ez a ruhadarab a kedvenceid közül való, vagy csak erre a napra ez volt a legmegfelelőbb, a leginkább praktikus? Most elmondhatod mindezt! Felkonferálhatod saját magad úgy, mint ahogy a divatbemutatókon leírják a ruhákat, de itt elmondhatod azt is, mely ruhádnak mi a története, és hogy szereted-e, vagy nem! (Helyszín: 1. emeleti kiállítótér)

Indiánok – Zene, zene, zene - mennyiféle lehet! De honnan is indul a zene eredete? Milyenek az ősi hangzások, ritmusok? Hogyan zenéltek a törzsek, hogyan zenéltek az indiánok? Ezt fogjuk most kipróbálni! (Helyszín: 1. emeleti kiállítótér)

Rajongás – Van-e szőttes a falatokon, van-e hímzett díszterítő az asztalotokon? Most két olyan művésznőnek a munkáit nézzük meg, akik híres zenészek, énekesek alakját hímezték bele falvédőkbe. Mi is hasonlót teszünk: ha nem is nagy falvédőket, de kis díszterítőket készítünk, amelyekre egy-egy híres sztár alakját rajzoljuk, illetve hímezzük. (Helyszín: 1. emeleti kiállítótér)

KÉT
Zenedoboz – A hangszerek kimunkáltsága, precízen megtervezett formája, egyedi, különleges hangja csodálattal tölti el az embert. De vajon csak ezek az alaposan kitalált eszközök lehetnek hangszerek? Vagy lehetne hangszer az is, ami újrafelhasznált anyagokból készül, nincs benne több száz év tapasztalata, viszont tudunk hangot kiadni vele, használhatjuk zenélésre? (Helyszín: 2. emelet, külső foglalkoztató terem)

Hangjáték – Most egy műtárgyon zenélhetünk! Egy nagyon híres együttes nagyon híres számát játsszuk el és közben megbeszéljük, kinek mi a kedvenc zeneszáma, együttese, előadója és akinek kedve van, el is énekelheti. (Helyszín: 2. emeleti kiállítótér)


Felcserélhető kotta képek – Olyan képeket készítünk, amelyeket kottaként is használhatunk. Most megpróbáljuk eljátszani hangokkal, amit képen látunk, majd ezeket a képeket fel is cserélhetjük és egy új hangsor jön létre ezáltal. Ezekhez a képekhez inspirációnak Maurer Dóra Reverzibilis és felcserélhető mozgásfázisait használjuk. (Helyszín: 3. emeleti kiállítótér)

Színes kotta képek – A színek csodálatosak. A színek hatnak ránk. Tudunk tőlük fázni, melegünk lesz, megnyugszunk, vagy felkavarodnak az érzelmeink. De lehet-e hangokkal megszólaltatni a színeket? Erre teszünk egy kísérletet Bak Imre Partita című festményét vizsgálva. (Helyszín: 3. emeleti kiállítótér)

Negatív-pozitív forma kotta képek – Most nézzük meg a negatív és pozitív formák hanggá alakítását! Milyen érzeteink vannak ezektől a formáktól, azokat milyen hangnak feleltetnénk meg? Hogyan hangzik a fülünknek az, ami a szemünkkel érzékelve van, vagy éppen nincs? (Helyszín: 3. emeleti kiállítótér)