Szeptemberben a Családi Délelőttök a Westkunst - Ostkunst című című új gyűjteményi kiállításhoz kapcsolódnak
Ha azt mondják neked, hogy gondolj egy szoborra, ami egy embert ábrázol, akkor milyen szobor jut eszedbe? Egy olyan, ahol a személy teljesen fölismerhető, vagy egy olyan, amelyiknél csak éppen rájössz, mit ábrázol? Mely részekre van mindenképp szükség, hogy felismerjünk egy embert ábrázoló szobrot?
A mai alkalommal El-Hassan Róza fából készült művét nézzük meg, majd mi is egy emberalakot ábrázoló fa szobrot hozunk létre maradék faanyagokból. Közben szó kerül a természetes anyagokról, amiket az emberek fölhasználnak, megnézünk fából készült emberábrázolásokat egészen az ókortól indulva, és a mai kortárs művészet fa alkotásaihoz érkezve.
Kérjük, a gyerekek olyan ruhában jöjjenek, amiben kényelmesen tudnak alkotni, és nem sajnálják a szülők, ha az alkotás nyomai rajta maradnak!
A részvételi szándékot, kérjük, a programot megelőző napon 14.00 óráig jelezzék a dabifarkas.rita@ludwigmuseum.hu e-mail címen!
A foglalkozáson maximum 20 gyermeket tudunk fogadni. Ha elfelejtett regisztrálni, szombat reggel 10.00-10.30 között érdeklődjön a jegypénztárban (06 1 555 3454) a szabad helyekről.
Amíg a gyerekek alkotnak, szüleik tárlatvezetésen fedezhetik fel a 3. emeleti Westkunst - Ostkunst című kiállítást.
A Családi Délelőtt 10.30-kor kezdődik és három egységből áll. Mivel a foglalkozás részei összefüggnek és egymásra épülnek, kérjük a kedves érdeklődőket, hogy 10.30-ig érkezzenek meg.
A Családi Délelőttre érvényes programjegy ára 600 Ft/fő.
A Családi Délelőtt időpontjai:
2017. szeptember 16., 23., 30., szombat, 10.30-12.30.
Az Integrált Családi Délelőtt időpontja:
2017. szeptember 16., 30., szombat, 10.30-12.30.
Szeptember 30-án a foglalkozás alkotás része az Integrált Családi Délelőtt résztvevőivel közösen zajlik.
Kapcsolódó tartalom
Westkunst - Ostkunst. Válogatás a gyűjteményből 2017. augusztus 1. – 2020. január 26.
Az új állandó kiállítás arra tesz kísérletet, hogy a súlypontokat ne csak stílus szerinti vagy kronológiai rendezésben mutassa be, hanem a keleti és nyugati művészet művészeti-kulturális párhuzamait.