A házépítés legtöbbünk kedvenc játéka. Építünk házat legóból, bunkert a nappaliban található ülőgarnitúra párnáiból, várat homokból és babaházat kartondobozból vagy olyan újrahasznosított anyagból, amit éppen találunk.
A Ludwig Múzeum új, az alkotómunkába közösségeket is bevonó kiállításának egyik projektje kapcsán természetes anyagokból, leginkább növényekből építünk kis méretű, hazavihető házakat. Mielőtt az építkezésnek nekikezdenénk, megismerkedünk néhány ősi építési formával, alaprajzzal, technikával és nyersanyaggal, valamint létrehozzuk az alaprajzát az elkészítendő házikónknak.
Mindehhez segítségünkre lesz a Folytatjuk? kollektíva projektje, amivel a kiállítótérben fogunk megismerkedni.
Kérjük, a gyerekek olyan ruhában jöjjenek, amiben kényelmesen tudnak alkotni, és nem sajnálják a szülők, ha az alkotás nyomai rajta maradnak!
A részvételi szándékot, kérjük, a programot megelőző napon 14.00 óráig jelezzék a dabifarkas.rita@ludwigmuseum.hu e-mail címen!
A foglalkozáson maximum 20 gyermeket tudunk fogadni. Ha elfelejtett regisztrálni, szombat reggel 10.00-10.30 között érdeklődjön a jegypénztárban (06 1 555 3454) a szabad helyekről.
Amíg a gyerekek alkotnak, szüleik tárlatvezetésen fedezhetik fel a 2. emeleti Közös ügyeink – Együttműködésen alapuló művészeti projektek című kiállítást.
A Családi Délelőtt 10.30-kor kezdődik és három egységből áll. Mivel a foglalkozás részei összefüggnek és egymásra épülnek, kérjük a kedves érdeklődőket, hogy 10.30-ig érkezzenek meg.
A Családi Délelőttre érvényes programjegy ára 600 Ft/fő.
A Családi Délelőtt időpontjai:
2018. február 10., 17., 24., március 3., szombat, 10.30-12.30.
Március 3-án a foglalkozás alkotás része a Integrált Családi Délelőtt résztvevőivel közösen zajlik.
Az Integrált Családi Délelőtt időpontjai:
2018. február 17., március 3., szombat, 10.30-12.30.
Március 3-án a foglalkozás alkotás része a Családi Délelőtt résztvevőivel közösen zajlik.
Kapcsolódó tartalom
Közös ügyeink - Együttműködésen alapuló művészeti projektek 2018. január 30. – március 18.
A kiállítás célja, hogy támogasson olyan, különféle közösségek bevonásával megvalósuló projekteket, amelyek hatékony megoldást keresnek egy-egy aktuális társadalmi problémára.