Bosch+Bosch finisszázs filmklub

2019. november 16. 16.00–21.00
Mikor
2019. november 16. 16.00–21.00
Belépőjegyek
1600Ft
Bérlettel nem látogatható

Kurátori tárlatvezetés és filmklub a A Bosch+Bosch csoport és a vajdasági neoavantgárd mozgalom című kiállítás záró programján.

A Ludwig Lounge programsorozat következő állomásán, a Bosch+Bosch vajdasági kortárs kiállítás finisszázs programjához kapcsolódóan két vajdasági magyar filmes, Tolnai Szabolcs filmrendező és Kovács István filmrendező munkásságát ismerheti meg a nagyközönség.

 

PROGRAM

16.00–17.00
Szombathy Bálint képzőművész kurátori tárlatvezetése
(2. emeleti kiállítótér)

17.00–19.30
Finisszázs Filmklub

Kovács István Ostrom és Tolnai Szabolcs Minotaurusz című kisjátékfilmjének vetítése, beszélgetés a rendezőkkel Moderátor: Teszler Tamás, a Filmklub Szövetség alelnöke

A vetítés helyszíne: 2. emeleti kiállítótér

  • Kovács István: Ostrom (kisjátékfilm, 22 perc)
    A háború pusztította Szarajevóban egy magányos, bosnyák nő vízért indul, hogy végre hajat tudjon mosni. Döntésétől sem a szomszédai, sem a mesterlövészek nem tudják eltántorítani.
    A film készítői az elmúlt szűk egy év alatt többek között elnyerték az Amerikai Filmakadémia Diák Oscar-díját, a Magyar Filmkritikusok díját, a Magyar Filmdíjat, a luxemburgi CinEast fesztivál közönségdíját, a BuSho fődíját, valamint a Cannes-i Reklámfesztiválon Kovács István rendező vehette át a legtehetségesebb fiatalokat, a legjobb diplomafilmet illető Young Director Award-ot.

     

  • Tolnai Szabolcs: Minotaurusz (kisjátékfilm, 47 perc)
    A vajdasági magyar rendező „középhosszú” filmje Salgó Judit költőnő azonos című írásából készült. A Minotaurusz főszereplője Sinisa Tucic fiatal mozgássérült költő, „egy széthullott család és egy munkanélküli kulturális rovatszerkesztő, az újvidéki lét olykor kilátástalan szikárságába foglalva, ahol az élet szürkeségébe egyedül a direkt marketingesek szemfényvesztése és a neoavantgárd költők poézise keveri a színt.” (Szalkai Réka, Filmvilág online)
    A film több szálon kötődik a vajdasági kultúrához, többek között egy neoavantgárd csoport a Slobodan Tisma és köre által évtizedeken keresztül folytatott a Láthatatlan művészet című performansz is szerepel benne.

 

Tájékoztatjuk, hogy eseményeinkről hang- és képfelvétel készül, amelyből a Ludwig Múzeum részleteket használhat fel a múzeum és programjainak népszerűsítése céljából és egyéb promóciós célokra. Eseményeinken történő részvétellel Ön elfogadja, hogy a felvételeken Ön is feltűnhet, de a Ludwig Múzeummal vagy az általa jogosított harmadik személyekkel szemben a felvétel felhasználásával összefüggésben semmilyen követeléssel nem élhet.