A Baráti Kör bécsi útja, 2007. november 10.

2007. november 10. 0.00–00.00
Mikor
2007. november 10.
Bérlettel nem látogatható

A Ludwig Múzeum Baráti Köre elutazott Bécsbe, hogy meglátogasson egy kínai kortárs művészeti kiállítást.

  1. november 10-én a budapesti Ludwig Múzeum Baráti Köre átkelt a (nem létező) határon egy művészeti élményért. A 29 fős művészetszerető csoport egy bérelt busszal elutazott Bécsbe, hogy néhány fontos kiállítást megtekintsen. A fő vonzóerő a ’Kína – Szembesülés a Valósággal’ című mixed-média kiállítás volt, a mi budapesti Ludwig Múzeumunk nővérénél, a MUMOK-ban. A három legjelentősebb kínai művész, Fang Lijun, Yue Minjun és Zhang Xiaogang műveit is láthattuk, melyekben az egyén és a közösség, illetve a társadalmi liberalizáció és a politikával szembeni erőtlenség közötti feszültséget jelenítik meg. Ezek mellett a munkák mellett további kevéssé ismert kínai művészek festményeit, szobrait és multimédiás műalkotásait is láthattuk. A kiállítás fő témája a társadalmi és kulturális változások egy ellentmondásos társadalomban. Többen úgy érezték, hogy ez a kiállítás kihívó volt, provokáló. Felrázó és gondolatébresztő.
    Kiegyensúlyozandó az első élményt, a csoport ezután az Albertina Múzeumban töltött el hosszabb időt, először a ’Művészet 1970’ című kiállításon, ahol a Múzeum a gyűjtemény saját anyagából állított ki osztrák és amerikai művészek műveit.
    Az Albertina másik nagyszabású és gyönyörű kiállítása a ’Monet-tól Picassóig’ című tárlat volt, amit mindenki nagyon élvezett.
    Majd séta a bécsi esőben, röpke estebéd és hazautazás.