Art&Wine Lover’s Club a Ludwig Múzeumban. Főszerepben: Szekszárd
Tárlatvezetés a Nyelvrokonok-Észt-Magyar Kortárs Művészeti kiállításban és exkluzív borkóstoló a szekszárdi kadarka-bikavér tengelyen. Szereplők: Heimann Pincészet, Eszterbauer Borászat,Tüske Pince.
A jegyár 4900 Ft, ami tartalmazza a múzeumi belépőt, a tárlatvezetésen való részvételt, és a borkóstolót – előzetes regisztráció szükséges a demok.nora@ludwigmuseum.hu címen, a férőhelyek száma limitált!
IDŐPONT: 2018. október 30., kedd, 18.30 – 22.00
HELYSZÍN: Ludwig Múzeum, 2. emeleti kiállítótér
PROGRAM
18.30: Érkezés, Welcome Drink: Heimann Pét Nat 2017 – pezsgő
19.00-től: A Nyelvrokonok-Észt-Magyar Kortárs Művészeti kiállítás megtekintése tárlatvezetéssel
19.45 - 21.30: Borkóstoló
- Heimann Kadarka Szekszárd 2017
- Heimann Szekszárdi Bikavér 2015
- Eszterbauer Nagyapám Kadarka 2017
- Eszterbauer Tüke Bikavér 2016
- Tüske Kadarka 2017
- Tüske Bikavér 2016
Menüsor a Kalap bisztró jóvoltából:
- Fetás-snidlinges ropogós
- Őszi saslik
- Bulgur Piláf mediterrán zöldségkrémmel
- Marokkói Tajine-Kuszkusz
21.30: Játék - tombolasorsolás, amelyen többek között kisorsolunk egy éjszakát 2 fő részére a szekszárdi Ég és Föld Borvendégházban.
A szekszárdi történelmi borvidék közepén, távol de mégis közel a város szívéhez, szőlőktől körülölelve áll az Ég és Föld Borvendégház. Szekszárd talán legkisebb, de egyben legkülönlegesebb szállása 2-3 fő fogadására alkalmas, amely a gyönyörű kilátásnak és a természet közelségének köszönhetően minden évszakban felejthetetlen élményt nyújt vendégeinek. A házhoz külön bejáratú borozó is tartozik, ahol a borvidék válogatott borai is kóstolhatóak, köztük a vendégház saját organikus terméséből készült kékfrankos is.
A BORÁSZATOK
Tüske pince
"Tüske" Józsi bácsi (a tulajdonos feleségének nagyapja) sose gondolta volna, hogy a becenevét viseli majd a pince. A feldolgozó pedig szintúgy Iván-völgyben épült, csak kicsit lejjebb, mint a régi vert falú pince.
A vállalkozást Halmai Csaba kezdte a 90-es években, mára 12 ha területről szüretel és készít bort: rosét, sillert és persze vöröset. Bár készül fehér bor is, a hangsúly a vörösökön van. Fő fajtáink a kadarka, kékfrankos, merlot és cabernet franc. Ezekből készítünk fajtaborokat, illetve cuvée-ket (bikavér, siller, Tüske rosé).
Eszterbauer Borászat:
Az 1746-os szekszárdi levéltári adatokban már szerepel a szőlőművelő Eszterbauer család. Napjainkban a 10. és 11. generáció, Eszterbauer János és lánya, Eszterbauer Ildikó gondoskodik a tradíció folytonosságáról.
35 ha szőlőterületük a történelmi borvidék legnevesebb völgyeiben, Görögszóban, Bodzási dűlőben, Porkoláb-völgyben, Alsónána dűlőben és a Palánki hegyen helyezkednek el.
A szekszárdi adottságoknak megfelelően kínálatuk nagy részét a vörös fajták adják, zászlós boraik a Kadarka és a Bikavér. Ezen felül Kékfrankos, Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc, Merlot fajtákkal szerepelnek eredményesen a borpiacon illetve a hazai és nemzetközi borversenyeken.
Az ősök tiszteletének jeléül a XIX. és X. század szekszárdi „paraszt-polgári” világának megtestesítőit, a már másvilágra költözött nagyszüleiket és dédszüleiket jelenítik meg borcímkéiken.
Heimann pincészet
Együttműködő partnerek:
Kapcsolódó tartalom
Nyelvrokonok – Észt-magyar kortárs művészeti kiállítás 2018. szeptember 28. – 2019. január 6.
A magyar és az észt nyelv egyaránt finnugor eredetű, ám az elmúlt évezredekben egymástól messzire szakadt két népcsoport egymástól különböző történelmi utat járt be. Vajon az északi, balti hagyomány, valamint a közép-kelet-európai történelem és a közös poszt-szocialista tapasztalat hol találkozik a 21. századi jelenben? Milyen témák, problémák, motívumok bukkannak fel a két ország művészetében, amelyek egymással párhuzamba állíthatók?