A hímzett konyhai falvédők története Magyarországon a 19. század közepéig nyúlik vissza. A konyhában felakasztott rajzolt-hímzett képek és a hozzájuk tartozó, sokat mondó üzeneteket hordozó szövegek jó tanácsokkal látták el háziasszonyokat, bölcs belátásra és kitartásra ösztönözték őket.
A 12 m²-es falvédő készítése 2018-ban, Debrecenben kezdődött és azóta több nagyobb városban folytatódott.
A program során az alkotó kedvű látogatók a művésszel együtt hímezhetik az általuk kitalált mintákat, részt vehetnek abban a művészi folyamatban, amelynek eredményeképpen egy saját kezünkkel hímzett, rólunk szóló falvédő készül el.
Tájékoztatjuk, hogy eseményeinkről hang- és képfelvétel készül, amelyből a Ludwig Múzeum részleteket használhat fel a múzeum és programjainak népszerűsítése céljából és egyéb promóciós célokra. Eseményeinken történő részvétellel Ön elfogadja, hogy a felvételeken Ön is feltűnhet, de a Ludwig Múzeummal vagy az általa jogosított harmadik személyekkel szemben a felvétel felhasználásával összefüggésben semmilyen követeléssel nem élhet.
Kapcsolódó tartalom
Lassú élet. Radikális hétköznapok 2021. július 14. – szeptember 5.
A kiállítás célja, hogy rámutasson, milyen környezetterhelő és kizsákmányoló gyakorlatok vezettek a jelenleg kialakult globális környezeti, gazdasági és társadalmi problémákhoz. A másik fő célkitűzésünk, hogy szélesebb platformot biztosítsunk a fenntarthatóság irányába mutató, életmód-alternatívákat felvető művészeti pozíciók számára.