Nyári képzőművészeti alkotótáborok a Ludwig Múzeumban - 2018

A Ludwig Múzeum idén nyáron is indít képzőművészeti foglalkoztató táborokat három korosztály számára!

VÁLASZTHATÓ TÁBOROK

SOROZATOK - BETELT!
2018. 06. 18. - 06. 22. | Minden nap: 09:00-17:00

13-18 éveseknek

Ha képzőművészeti sorozatokat készítesz, akkor biztos hogy a kiinduláshoz képest valami máshoz fogsz eljutni, bejársz egy ívet, gondolkodnod kell a folyamatok leképezéséhez. Sokféle sorozat lehet: lineáris vagy szabad asszociációval egymás mellé helyezett, de akár folyamatban születve mégis párhuzamosan egymás mellett. Lehet formai jegyek alapján, tartalom, logikai elemek egymás mellé rendezése által, számokat felhasználva, lehet egy vizuális technikai kísérlet egy-egy próbálkozása, lehet narratív és nonfiguratív egyaránt.

Az idei táborban Türk Péter műtárgyaiból kiindulva járjuk körbe mi minden lehet sorozat, majd mindenki elkészíti a sajátját! A tábort az elkészült művekből rendezett kiállítással zárjuk.

Kiállítás: Minden nem látszik - Türk Péter (1943 - 2015) életmű-kiállítása
Jelentkezési határidő: 2018. 06. 08.
Jelentkezés Dabi-Farkas Ritánál a dabifarkas.rita@ludwigmuseum.hu e-mail címen vagy a (+36 1) 555 3478-es telefonszámon. A táborba maximum 14 gyermeket tudunk fogadni.

MENJÜNK KELETRE ÉS NYUGATRA, MENJÜNK NÉMETORSZÁGBA!
2018. 06. 25. - 06. 29. | Minden nap: 09:00-17:00

11-14 éveseknek

NÉMET NYELVI TÁBOR!
Ismerjük meg egy kicsit Németországot, annak keleti és nyugati oldalát, a kettő közötti kapcsolatot és egykori határát a Ludwig Múzeum gyűjteményi kiállításán keresztül! A földrajzban talán, de a művészet területén ez a két irány nem ellentétes. A tábor során olyan játékos feladatokkal bővítjük a német szókincsünket és fejlesztünk más nyelvi készségeket (szövegértés, szövegalkotás), amelyek Németország és a kortárs művészet megismeréséhez egyaránt közelebb visznek bennünket. Kiolvassuk a nyelv mögött rejlő gondolkodásmódot, miközben felfedezzük egy nemzet történelmét, kultúráját és mindennapi szokásait.

Ha már legalább két éve tanulsz németül, és még ha nem is folyékonyan, de szívesen használod a nyelvet és bővítenéd szókincsed, ezt a tábort neked találtuk ki.

A tábort egy gyakorló német nyelvtanár, és egy múzeumpedagógus tartja.
Kiállítás: Westkunst-Ostkunst. Válogatás a gyűjteményből
Jelentkezési határidő: 2018. 06. 15.
Jelentkezés Szira Henriettánál a szira.henrietta@ludwigmuseum.hu e-mail címen vagy a (+36 1) 555 3479-es telefonszámon. A táborba minimum 6, maximum 14 gyermeket tudunk fogadni.

UTAZZ VELÜNK! KORTÁRS KÖRUTAZÁS A GYŰJTEMÉNYBEN
2018. 07. 02. - 07. 06. |
Minden nap: 08:00-16:00

6-10 éveseknek

Szünidőben utazni jó! Hát még, ha külföldi országokba kapunk betekintést és mindennap máshová! Minden országra más színek, hangulatok, formák, történetek jellemzőek, valami más az érdekesség és mindegyikben különböző dolgokat szeretünk. Idei táborunkban a Ludwig Múzeum gyűjteményi kiállításában található különböző kortárs művészek által készített művekhez kapcsolódó országokat ismerjük meg és ezekhez az országokhoz kapcsolódó műveket készítünk. A tábor végén kiállítást rendezünk az elkészült munkákból és egy utazásra invitáljuk a kiállítás megtekintőit.

Kiállítás: Westkunst-Ostkunst. Válogatás a gyűjteményből
Jelentkezési határidő: 2018. 06. 22.
Jelentkezés Dabi-Farkas Ritánál a dabifarkas.rita@ludwigmuseum.hu e-mail címen vagy a (+36 1) 555-3478-es telefonszámon. A táborba maximum 14 gyermeket tudunk fogadni

UTAZZ VELÜNK! KORTÁRS KÖRUTAZÁS A GYŰJTEMÉNYBEN
2018. 07. 09. - 07. 13. |
Minden nap: 08:00-16:00

6-10 éveseknek

Kiállítás: Westkunst-Ostkunst. Válogatás a gyűjteményből
Jelentkezési határidő: 2018. 06. 29.
Jelentkezés Somogyi-Rohonczy Zsófiánál a  somogyi.zsofia@ludwigmuseum.hu e-mail címen vagy a (+36 1) 555-3433-es telefonszámon. A táborba maximum 14 gyermeket tudunk fogadni.