Múzeumok Éjszakája

2015. június 20. 0.00–2015. június 21. 0.00
Bérlettel nem látogatható

I. EMELETI KIÁLLÍTÓTÉRFényképezte Zsigmond Vilmos - Finisszázs

17.00 – Közönségtalálkozó és dedikálás Zsigmond Vilmos magyar származású, Oscar-díjas operatőrrel

18.00 – Puzsér Róbert tárlatvezetése. Újságíró, filmkritikus, megmondóember, aki kendőzetlen véleményéről, kompromisszummentes hozzáállásáról híres. Most alkalmunk nyílik Zsigmond Vilmos filmjeiről és fotóiról is meghallgatnunk véleményét.

20.00Ritter Doron tárlatvezetése Az ismert divat- és portréfotóssal, videóklip- és reklámfilm operatőrrel járhatjuk körbe a kiállítást, majd a szakember a kiállítás kurátorával, Tomas Opitz-cal beszélget.

II. EMELETI KIÁLLÍTÓTÉRVörös horizont. Orosz és ex-szovjet művek a Ludwig Múzeum gyűjteményében

19.00Assza (szovjet-orosz filmdráma, 1988, 155 min., r.: Szergej Szolovjov) Az egyik utolsó, időközben kultikus státuszt elért szovjet filmalkotás, amelyben következő kiállításunk alanyai, a szentpétervári újakadémisták is felbukkannak. „Szergej Szolovjov elsőként ábrázolja igazán érzékletesen a felnövekvő nemzedékek kiúttalanságát, azt a fullasztó légkört, amely a múlt felől és a jövendő lehetőségeit tekintve is körülzárja őket.” - Filmvilág, 1988

19.30Vostock különkiadás Faludi Julianna és Kemény Vagyim szociológusok, a Tilos Rádió Vostock című műsorának házigazdái, az Oroszok blog szerkesztői tartanak teázós tárlatvezetést.

21.30A Nemzeti Filharmonikus Zenekar művészeinek kamarakoncertje Szentpáli Roland (a Nemzeti Filharmonikusok tuba művésze): Ballada (vonósnégyes tubával) Dvorak: Amerikai kvartett- 4. tétel (vonósnégyes) Rimszkij-Korszakov: A dongó (vonósnégyes tubával) Weiner Leó: Róka tánc (vonósnégyes)

III. EMELETI KIÁLLÍTÓTÉRLUDWIG 25. A kortárs gyűjtemény

22.00Amoeba koncert Budapest első számú, futurisztikus funk zenekara nemrég fejezte be debütáló lemezét, amelyet teltházas nagykoncerttel ünnepelt. Nálunk egy intim hangulatú klubkoncertet adnak: kortárs jazz-funk, kortárs képzőművészetre hangolva.

I. EMELETI ELŐADÓTEREM

21.00 és 22.00Kék Párduc Révész László László és a Karkade Company formabontó artista performansza Rafael Bernabeu García zenéjére

ÁTRIUM (FÖLDSZINT) – MÜPA JAZZ LOUNGE

22.00 – Márkus Luca - Gányi Miklós Duó Márkus Luca - ének, Gányi Miklós - zongora

23.00 – Enyedi Sugárka Jazz Tett Enyedi Sugárka - ének, Csicsák György Balázs - gitár, szájharmonika, Piri Béla - bőgő, basszusgitár, Adamecz József - dob

00.00 – Birta Miki – Fonay Tibor Duó feat. Koós-Hutás Áron Birta Miki - gitár, Fonay Tibor - bőgő, Koós-Hutás Áron - trombita

II. EMELETI LUDWIG STÚDIÓ ÉS KÖNYVTÁR

18.00 - 23.00 – Műhelytitkok a fotózás világából

Mitől lesz érdekes egy fotó? – A mai technikai környezet mindennapos lehetőséggé tette a fotókészítést, a legtöbb embernek már állandóan a zsebében van a fényképezőgépként is működő telefonja. De attól, hogy mindenki fotókat készít, nem biztos, hogy mindenki képes is fotókat készíteni. A Ludwig Múzeum rögtönzött fotóműtermében fotós szakember segítségével nyerhetünk egy kis betekintést a fotókészítés rejtelmeibe (komponálás, beállítás, megvilágítás), így a következő, telefonnal készített fotónk talán már tudatosabb, érdekesebb lesz.

Olvasósarok – a vendégeink a Zsigmond Vilmos kiállításhoz kapcsolódóan filmtörténeti kiadványokkal ismerkedhetnek meg.

Képkereső – a Ludwig 25. A kortárs gyűjtemény kiállítás alkotásai után nyomozhatunk a képrészletek segítségével. Nemcsak gyerekeknek!

Film/kép-kvíz – a játék középpontjában Zsigmond Vilmos életműve: rendezők, színészek, filmzenék… és persze értékes nyeremények!

P’ART CAFE TERASZ

19.00 - 01.00 DJ Bem Freestyle zenei kalandozás egy tonna bakelittel

20.00 - 21.00 RedRed koncert (M3NSA w/ ELO of Irie Maffia) Ők a budapesti Black Eyed Peas. Az Irie Maffiás Élő Marci és a ghánai születésű, de jelenleg Magyarországon élő M3NSA közös csapatának neve ugyanis egy népszerű, igen fűszeres afrikai babételről kapta a nevét. A duó - gyakran vendégénekesekkel felturbózva - az afrikai és karibi popzenét keveri az elektronikus tánczene friss trendjeivel olyan robbanékony eleggyé, amely élőben hat a leginkább.

A programok a Múzeumok éjszakája alatt kizárólag belépőjegy-karszalaggal látogathatók. Felnőttjegy: 1500 Ft Gyerekjegy: 600 Ft (6-18 éves kor között) 6 éves kor alatt díjtalan A fogyatékkal élők kedvezményein kívül az egyébként megszokott múzeumi kedvezmények ezen az estén nem érvényesek.

Múzeumok Éjszakája karszalaggal belépés 16.00-tól. Az utolsó belépés ideje (karszalaggal rendelkezők számára is): éjjel fél 1 óra.

A Ludwig Múzeum nyitva tartása a kiállítóterek telítettsége esetén módosulhat. Biztonsági okokból a programokon csak korlátozott létszámban, érkezési sorrendben lehet részt venni.

A programváltozás jogát fenntartjuk!