AZ ÁTMENETI MEGŐRZÉSE

2013. december 10.
Bérlettel nem látogatható

Lúcia Almeida Matos (Universidade do Porto) angol nyelvű előadása

A kortárs művészeti múzeumok azzal a dilemmával szembesülnek, hogy miként archiválhatják a kortárs művészet gyakorlatának számottevő pillanatait a jövő generációja számára úgy, hogy közben meg tudják őrizni ennek a gyakran múlékony természetű örökségnek a valódi identitását. Miként járulhatnak hozzá a művészek a legmegfelelőbb megoldások megtalálásához?

Lucia Almeida Matos – a portói egyetem Művészeti Fakultásának docense, valamint az lisszaboni egyetem Művészettörténeti Intézetének kutatója – a „A kortárs művészet dokumentációja” című kutatási projektet koordinálja. A projekt célja, hogy hozzájáruljon a múzeumi gyűjteményekben lévő installációk, időalapú médiaművek (fotó, film, videó) és performatív műalkotások állagmegőrzéséhez és jövőbeni bemutatásához.