Ez alkalommal a program a Fordított tárgyak című tárlathoz kapcsolódik.
A művészek és alkotásaik sokfélék. A klasszikus festők és szobrászok rengeteget rajzoltak, festettek, mintáztak és így jutottak el ahhoz a kimagasló teljesítményhez, amit még a ma embere is csodál. De a világ folyton változik, így a mai kortárs művészeknek már nem az a legfontosabb, hogy alkotásaikon keresztül megmutassák komoly és kivételes tehetségüket. Mindenféle talált, vásárolt más szakterületeken alkalmazott anyagokkal kísérleteznek, és ami talán még fontosabb, üzeneteket közvetítenek. Ebben a megváltozott alkotói hozzáállásban, néha olyan, mintha a művészek is játszanának, keresnék az anyagok minél többféle arcát, felhasználhatóságát.
A kiállításból inspirálódva mi olyan alapanyagot használunk alkotásra, amit a hétköznapokban ruhaként vagy lakástextilként alkalmazunk. Amit valaki más már megtervezett, kitalálta a színeit, mintázatát, így valójában egy sorozatgyártott termékből készítünk egy saját világot, egy fantázia szülte textilvárost. A foglalkozás alatt klasszikus művekkel és a kortárs művészet alkotásaival, izgalmas műfajaival, anyagaival ismerkedünk.
FONTOS TUDNIVALÓK
Kérjük, a gyerekek olyan ruhában jöjjenek, amiben kényelmesen tudnak alkotni, és nem sajnálják a szülők, ha az alkotás nyomai rajta maradnak!
A foglalkozáson maximum 14 gyermeket és szüleiket tudjuk fogadni. Ha elfelejtett regisztrálni, szombat reggel 10.00 és 10.30 között érdeklődjön a jegypénztárban (06 1 555 3454) a szabad helyekről.
A szülők a foglalkozásra megváltott jeggyel az 2. emeleten található Fordított tárgyak c. kiállításon tárlatvezetésen vehetnek részt 11:00 órától.
A Családi Délelőtt 10.30-kor kezdődik és három egységből áll. Mivel a foglalkozás részei összefüggenek és egymásra épülnek, kérjük a kedves érdeklődőket, hogy 10.30-ig érkezzenek meg.
A részvételi szándékot kérjük, a programot megelőző napon 12.00 óráig jelezzék a dabifarkas.rita@ludwigmuseum.hu e-mail címen!
Kapcsolódó tartalom
Fordított tárgyak 2024. szeptember 6. – november 24.
A Fordított tárgyak kiállítás az utóbbi 10–15 év során a kortárs képzőművészetben egyre elterjedtebbé váló hagyományos kézműves technikák jelenlétének okait és különféle jelentéseit vizsgálja. A Fordított tárgyak kiállítás számos kérdést vet fel, melyek a tárgyak akár hétköznapi, akár művészeti státuszától kezdve a művészeti intézményrendszer működéséig sok témát és szakterületet érintenek.