Exkluzív tárlatvezetés kortárs alkotókkal a Nagylátószög kiállításon középiskolás diákoknak: Henri Gonzó

2021. november 3. 11.00–12.00
Mikor
2021. november 3. 11.00–12.00

A Nagylátószög – 120 éves a magyar film című kiállítás célja, hogy átfogó képet adjon a hazai filmművészet múltjáról és jelenéről.

A filmnek kezdettől fogva fontos társművészete, sokszor inspirációforrása a zene és az irodalom. A film még "csak" 126, a magyar film pedig 120 éves, de nagyon gazdag és sokszínű múltra tekinthet vissza. Valójában már a némafilmek sem voltak némák, zenei kísérettel voltak láthatóak és hallhatóak, a film zenéje a mai napig meghatározó része a filmélménynek. Egy film megszületéséhez elengedhetetlen egy jó történet, egy jó forgatókönyv is, amely gyakran irodalmi mű alapján készül.

Ezért jutott eszünkbe, hogy rendhagyó, személyes tárlatvezetésekre kérjük fel a kortárs irodalom és zene kiválóságait, hogy a Nagylátószög kiállítás terét bejárva mondják el, mutassák meg a középiskolás diákoknak, hogy milyen filmélmények, filmmel kapcsolatos események voltak rájuk nagy hatással.

Tárlatvezetők: Vitáris Iván, Kemény Zsófi, Henri Gonzo, Simon Márton

 

A tárlatvezetésekre olyan 5 fős középiskolai csoportok jelentkezését várjuk, akik szeretik a magyar filmet és szívesen részt vennének az eseményen. A részvétel ingyenes. 
regisztrálok!

Henri Gonzo a Fran Palermo együttes alapító dalszerzőjeként, producerként valamint filmzeneíróként és grafikusként vált ismertté a budapesti kortárs művészvilágban. 27 éves korára már szerepelt a Forbes 3O listáján, nyert Petőfi zenei díjat, legutóbbi lemezéért Fonogram-díjat. Zenekarával legutóbbi lemezüket Londonban egy Grammy-díjas producerrel rögzítették a hetvenes évek analóg technikájával, Magyarországon pedig állandó szereplői a kluboknak és fesztiváloknak.

Számos filmhez szerzett már zenét, a FOMO című film zenéje Highlights of Hungary jelölést is kapott, emellett grafikusként is dolgozik valamint 2O2O óta a La Boum fesztivál egyik alapítója és art direktora. Igazi filmrajongó, a zeneszerzés felé tett első lépéseit többnyire filmzenék inspirálták.

A kiállításon mesél nekünk személyes kötődéséről a magyar filmipar legnagyobbjaival kapcsolatban, a filmzeneírástól a grafikán át az építészetig.

 

Kérjük kedves látogatóinkat, hogy a vírus terjedésének megelőzése érdekében látogatásukkor viseljenek a múzeum egész területén maszkot. Ez mindannyiunk érdeke.

Tájékoztatjuk, hogy eseményeinkről hang- és képfelvétel készül, amelyből a Ludwig Múzeum részleteket használhat fel a múzeum és programjainak népszerűsítése céljából és egyéb promóciós célokra. Eseményeinken történő részvétellel Ön elfogadja, hogy a felvételeken Ön is feltűnhet, de a Ludwig Múzeummal vagy az általa jogosított harmadik személyekkel szemben a felvétel felhasználásával összefüggésben semmilyen követeléssel nem élhet.