Korábbi, már nem kérhető foglalkozások, melyeket 15-18 évesek számára biztosítottunk.
Egy balatoni nyár a hatvanas években A program kérhető: 2023. december 31-ig
Az Időgép című kiállításához kapcsolódó bibliodráma foglalkozás. A foglalkozáson a gyűjteményből származó képek és Bereményi Géza Magyar Copperfield című regényéből származó szövegek segítségével megélhetik a diákok, milyen lehetett 17 éves gimnazistának lenni a Kádár-rendszer alatt Magyarországon.
Cukiság az egész világ? A program kérhető: 2023. november 12-ig
Mire használható a cukiság művészi értelemeben: mi történik, ha cuki motívumokat emelünk egy kevéssé cuki képi térbe, egy installációban, vagy mi történik, ha a cuki dolgokkal egyáltalán nem cuki dolgok történnek. A cukiság és a realitás viszonyát vizsgáljuk A cukiság faktor című kiállításban.
Felejtés - felfedés. Ragaszd le, tépd fel! A program kérhető: 2023. augusztus 13-ig
Múzeumpedagógiai foglalkozás a Művészet a Soá után c. kiállításhoz
Felhők között A program kérhető: 2023. május 28-ig
Interaktív múzeumi séta középiskolai diákoknak Lengyel András kiállításában. A séta során alkalom nyílik rá, hogy néhány jelenségre, alkotásra magunk is reflektáljunk, egyes műveket kiemeljünk és értelmezzünk, a művek által felvetett gondolatokat megvitassuk.
Fent van a felhőben! A program kérhető: 2023. május 28-ig
Lengyel András …minden fent van a felhőben… című kiállításához kapcsolódó foglalkozás.
Az álmok után A foglalkozás kérhető: 2023. március 5-ig.
Múzeumpedagógiai foglalkozás a Keresztes Zsófia Az álmok után: Merek dacolni a károkkal című kiállításban. A fantázia furcsa antropomorf formái és lágy színei alakította térben a művészettörténeti és irodalmi előképek felgöngyölítésével, az identitás egyéni és társadalmi vetületeit végiggondolva fejtjük meg, hogy milyen üzeneteket rejt az 59. Velencei Biennálé Magyar Pavilonjában bemutatott installáció.
FŐPRÓBA. Legyél te az elsők közt! rendhagyó múzeumpedagógiai foglalkozás középiskolások részére
Nem csupán elsőként vehetsz részt egy múzeumpedagógiai foglalkozáson, hanem el is mondhatod a véleményedet róla. A múzeumpedagógusok számítanak rád, az észrevételeidre, visszajelzéseidre, hogy ennek alapján tökéletesíthessék a programokat.
Kinek a világa? Foglalkozás a Kisebb világok című kiállításhoz
A program során kisebb világok felfedezésére indulunk egy-egy karakter segítségével, kilépve a doboztér lehatároltságából. Megvizsgáljuk az egyes jellemek élettereinek típusait, az abban szereplő tárgyakat, a bennük rejlő történeteket. Ezeket a megfigyeléseket rögzítjük egy közös kompozícióban.
Mindennapi sci-fi múzeumpedagógiai foglalkozás a Nem vagyok robot című kiállításhoz
„Nem vagyok robot.” Állítjuk magabiztosan, de honnét tudhatjuk valójában? Gépies cselekvéssorok, fejlett technológiai érzék, az elmúlt évtizedek alatt gyakran csak digitális bennszülöttekként hivatkozunk önmagunkra. Mégis milyen tulajdonságaink, érzéseink vannak, amelyek megkülönböztetnek minket, az embert, a mesterséges intelligenciától?
Utazás a jövőbe – szép új világ? bibliodráma foglalkozás a Nem vagyok robot kiállításhoz kapcsolódóan
A Ludwig múzeum új kiállításához kapcsolódó foglalkozáson tudományos-fantasztikus novellák segítségével a jövőbe utazhatunk. Dramatikus eszközökkel megjelenítünk többfajta világot, talán van benne olyan rész, ami hamarosan, más csak több évtized után válik valóra….
Hogy írunk mi? Múzeumpedagógiai foglalkozás a Frey Krisztián életmű-kiállításhoz
A hozzánk érkező csoportok Frey Krisztián életmű kiállításával ismerkedhetnek meg. Megismerkedünk a festő „írásmódjának” a sajátosságaival, de magának az írásnak a természetével is – és talán magunkról is egy kicsit többet megtudunk.
Helyzete változó Múzeumpedagógiai foglalkozás a Helyiérték című kiállításhoz
A foglalkozáson a kreatív alkotás, a mozgás alapú élmények és a vita eszközeivel nézünk új szemmel a változó helyzetünkre.
ESTERHÁZY ART AWARD – ZSŰRIZÉS Múzeumpedagógiai foglalkozás
Múzeumpedagógiai foglalkozás 1-18 évesek számára az Esterházy Art Award 2021 című kiállításhoz kapcsolódóan.
Ébredj! - a Közép-európai Kortárs Művészeti Triennálé kísérőprogramja
Érzékenyítő foglalkozásunk keretében társadalmi dilemmákra összpontosítunk. A programra november 30. és december 3. közötti időpontokra lehet jelentkezni.
120 Éves a Magyar Film – Interaktív Séta
Interaktív tárlatvezetésünkön a magyar mozgókép történetét járjuk körbe a némafilmektől kezdve a gyártástörténeten át egészen a rendszerváltás utáni korszak filmjeiéig.
Rögzítés változatok - újragondolt fotótörténet A PROGRAM KÉRHETŐ: 2020. 03. 29-IG!
A foglalkozás során Waliczky Tamás által kitalált kamerákat kiindulópontokként tekintve, beszélünk az analóg és a digitális kamerák közötti különbségekről. A pusztán emberi szem általi és az objektíven keresztüli látásról, ezek egymásra hatásáról.
SZÖVEGELŐ A PROGRAM KÉRHETŐ: 2020. 01. 05-IG
A Mintázat és dekoráció című kiállításhoz kapcsolódó, 14–18 éves korosztálynak szánt múzeumpedagógiai foglalkozás.
Csoportbontás A PROGRAM KÉRHETŐ: 2019. 11. 17-IG
A foglalkozás a Bosch + Bosch csoport és a vajdasági neoavantgárd mozgalom című időszaki kiállításhoz kapcsolódik
Irányváltás A PROGRAM KÉRHETŐ: 2019. 12. 21-IG
A Westkunst-Ostkunst című, gyűjteményi kiállításhoz kapcsolódó, a 11-18 éves korosztálynak szánt múzeumpedagógiai foglalkozás.
Kortárs művészet egytől ötig – múzeumpedagógiai foglalkozás A PROGRAM KÉRHETŐ: 2019. 12. 21-IG
A foglalkozás azokra a jelenségekre igyekszik rámutatni, amelyekre a leginkább fogékonyak lehetnek a kamaszok a kortárs műalkotások befogadása során. A jelenségeket beazonosításában olyan tanár szakos hallgatók voltak a segítségünkre, akik maguk sem rég nőttek ki a tinédzser korból.
TÉR ÉS FORMA – A VÖRÖS KOCKAHÁZ A PROGRAM KÉRHETŐ: 2019. 08. 25-IG
A Molnár Farkas által tervezett Vörös kockaház egy 10 x 10 x 10 méter élhosszúságú épület, egy tökéletes kocka. De hogyan jelenik meg ebben az egyszerű, szabályos testben mindaz a funkcionalizmus, az a szín-es formaelméleti tudás, ami a Bauhaus szellemiségére is jellemző?
Talpra magyar avantgarde! A PROGRAM KÉRHETŐ: 2019. 03. 24-IG
A foglalkozáson megismerkedünk az Iparterv generáció alkotóival, valamint azokkal a politikai és társadalmi hatásokkal, amik életre hívták az 1958-as, majd ’59-es kiállítást.
Médiaművészet az elmúlt 20 évből A PROGRAM KÉRHETŐ: 2018. 02. 19 – 03. 03.
Múzeumpedagógiai foglalkozás a Ludwig 30 című kiállítássorozat ESZKÖZÖK című tárlatához.
Kiállítás a látogatók szavazatai alapján A PROGRAM KÉRHETŐ: 2019. 03. 19. – 31.
Múzeumpedagógiai foglalkozás a Ludwig 30 című kiállítássorozat TESTRESZABÁS című tárlatához.
Múzeumpedagógia a gyakorlatban A PROGRAM KÉRHETŐ: 2019. 03. 06. – 17.
Múzeumpedagógiai foglalkozás a Ludwig 30 című kiállítássorozat MEGOSZTÁS című tárlatához
Flashcards A PROGRAM KÉRHETŐ: 2019. 01. 06-IG
A Nyelvrokonok című, észt-magyar kortárs művészeti kiállításhoz kapcsolódó, a 15-18 éves korosztálynak szánt múzeumpedagógiai foglalkozás.
Közösség vagy csoport? A program kérhető: 2018. 03. 14-ig
Közös ügyeink - együttműködésen alapuló művészeti projektek című kiállításhoz kapcsolódó, 8-12 és 12-16 éves korosztálynak szánt foglalkozás.
érzék(i) tájak A PROGRAM KÉRHETŐ: 2018. 03. 28-IG
Rafael Y. Herman kiállításához kapcsolódó foglalkozás 15-18 évesek számára
Szoborjátékok – múzeumpedagógiai foglalkozás A PROGRAM KÉRHETŐ: 2018. 09. 23-IG
Erwin Wurm, a világhírű osztrák művész, valami egészen mást gondol a szobrászatról, egyesen arra ösztökél bennünket, hogy játsszunk együtt a szobraival.