PED.KEDD – MINI KONFERENCIA - A Ludwig Módszertani Központ programja

Bérlettel nem látogatható

Ped.Kedd mini konferencia -Startvonal

2014. február 11., kedd, 14.00-17.00

A program két nagyobb részből áll. Az elsőben részben bemutatásra kerülnek aktuális kiállításaink, majd pedig a művészeti versenyek és a tehetséggondozás összefüggéseiről hallgathatnak előadásokat az érdeklődők.

14.00-15.30

Liquid Labyrinth. Fabrizio Plessi és az Átmenet és átmenet című kiállítások bemutatása Bálványos Anna és Fehér Zsuzsanna kurátorok vezetésével.

15.30-16.00

Művészeti versenyek, tehetséggondozás és múzeum. Műelemző-verseny és komplex rajzverseny a Ludwig Múzeumban.

Farkas Rita – múzeumpedagógus, Ludwig Múzeum

Varga Ferenc – pedagógiai szakértő, Mérei Ferenc Pedagógia és Pályaválasztási Intézet

Zele János – vezetőtanár, Fazekas Mihály Általános iskola és Gimnázium

16.00-17.00

Bevezetés a vizuális kreativitás fejlesztésének módszertanához - Bakos Tamás tanszékvezető, egyetemi docens, festőművész (ELTE TOK)

A program pedagógusoknak és egyetemei hallgatóknak ingyenes.

Részvételi szándékát, kérjük, jelezze előre a következő e-mail címen: muzeumpedagogia@ludwigmuseum.hu

*A Ludwig Módszertani Központ (LMK) fogja össze, koordinálja és valósítja meg a Ludwig Múzeum – Kortárs Művészeti Múzeumnak, mint országos szakmúzeumnak az egyik alapfeladatát, miszerint országos módszertani központként is tevékenykedik. Tevékenységének központjában a muzeológia, a kurátori munka, a múzeumi kommunikáció és marketing, valamint a múzeumpedagógia áll. Az LMK a múzeum szervezeti keretei között szakmai programokat szervez (témanapok, szakmai tárlatvezetések, továbbképzések, konferenciák stb.), támogatja a Ludwig Múzeum gyakornoki és önkéntes programját, kapcsolatot tart egyetemekkel, iskolákkal, szakmai szervezetekkel, s velük közös (nemzetközi) projekteket dolgoz ki és valósít meg.