Hogyan kapcsolódhatnak a társművészetek a múzeumhoz az online térben. Ismert előadók zenei, irodalmi, tudományos-performatív reflexiói a jelen valóságáról és a kortárs művészetről saját alkotói „szemüvegükön” keresztül. Élő bejelentkezések, "szobakoncertek", felolvasások.
Kapcsolódó tartalmak
SZONÁR - művészet füleidnek a Ludwig Múzeum podcastja
Mit kínálunk? Beszélgetéseket, érzéseket és véleményeket a kortárs képzőművészettel kapcsolatos témák mentén.
Nagyobb lélegzetű sorozataink változatos megközelítésben keresik a lehetőséget a múzeumi gyűjtemények újszerű bemutatására, a múzeum és a művészek kortárs szerepvállalására, a művészeti oktatás társadalmasítására. Podcastunk mindenkihez szól, aki érdeklődik a művészet, a kultúra iránt.
A MŰVÉSZET ÉS A TELJESÍTMÉNY NYOMÁBAN 1. BARABÁSI ALBERT-LÁSZLÓ & ZICS BRIGITTA
Olyan izgalmas szereplők beszélgetnek egymással a Bridge Budapest és a Ludwig Múzeum közös online hétfő estéin, akik a világ különböző pontjait kötik össze New Yorktól Hongkongon át Londonig. Ez alkalommal a beszélgetés vendégei: Barabási Albert-László hálózatkutató & Zics Brigitta Londonban élő médiaművész. Aki a szálakat összeköti: Pistyur Veronika, a Bridge Budapest vezetője, az Oktogon Ventures partnere.
A hálózatkutatás esztétikája MOST fórum Barabási Albert-Lászlóval
Noha a tudományos kutatás vizuális ábráinak természetesen van esztétikai dimenziója, sokakban mégis felmerülhet a kérdés, mégis hogyan kerülhet a hálózattudomány a múzeumba?
A 2020. október 9-i MOST Fórum beszélgetés résztvevői: Barabási Albert-László, fizikus, hálózatkutató, Szántó András, író, művészeti tanácsadó. Moderál: Winkler Nóra, művészeti újságíró.
How does science end up in a museum of contemporary art? online media event
Media event in which we present an unusual exhibition tour, dissecting the connection between art and science with such prominent figures as the Boston-based Hungarian network researcher, Albert-László Barabási the museum director, theoretician and media artist, Peter Weibel and the museum expert, András Szántó.
Ludwig LIVE: ŽAGAR AV EXPERIENCE – MASS SYNDROME A teljes performansz ide kattintva tekinthető meg
A Ludwig Múzeumnak készített exkluzív live performance a tervezett Múzeumok Éjszakája program virtuális változata, a látogatók előtt még zárt, üres kiállítótérben készült.
Zságer Balázs és Kati Katona kortárs audiovizuális live projektje a körülöttünk lévő világ aktuális történéseire reflektál. Zságer ezúttal egy sokkal atmoszférikusabb, kisérletezőbb zenei oldaláról mutatkozik be. Kati vizuális nyelvét a természetbeli formák, mintázatok és az ezekben fellelhető algoritmusok, struktúrák inspirálják.
Ludwig LIVE: Emlékezés Zsigmond Vilmosra Koltai Lajos operatőr-rendezővel
Koltai Lajos operatőr, rendező személyes hangvételű visszaemlékezése barátjáról és kollégájáról, a világhírű Zsigmond Vilmosról, aki júniusban lenne 90 éves. Koltai beszél a közös emlékekről és a Fényképezte Zsigmond Vilmos című kiállításról is, amit 2015-ben rendeztünk meg a Ludwig Múzeumban.
Ludwig LIVE: Gasztronómiai és kulturális kalózkodás: Gyökér Zine A teljes bszélgetés ide kattintva tekinthető meg
A Gyökér Zine a klímaváltozás már érezhető, és lehetséges hatásait vizsgálja meg a különböző gyökerek, és ételek vizsgálatával. Az alkotók, Szabó Eszter Ágnes és Syporca Whandal a legújabb Gyökér Zine bemutatóját a Lassú élet. Radikális hétköznapok kiállítására tervezték, a karantén miatt azonban ez elmaradt, de az online beszélgetéssel pótoljuk, amibe Tóth Károly is bekapcsolódik Rotterdamból. Az alkotókkal Készman József beszélget.
Ludwig LIVE: Barabási Albert-László A teljes beszélgetés ide kattintva tekinthető meg
Egy kutató, aki egyaránt kompetens a vírushelyzet szimulációja és a világháló átmérőjének kérdéseiben. Mit keres, mire jó a hálózati szemlélet és a mesterséges intelligencia a társadalomtudományokban, a művészetben?
A Ludwig LIVE május 30-i adásában Készman József művészettörténész, kurátor beszélget a világhírű hálózatkutatóval, Barabási Albert-Lászlóval őszi budapesti kiállításáról és sok minden másról...
Ludwig LIVE | Musica Moralia: Lassú víz A teljes koncert ide kattintva tekinthető meg
Musica Moralia (Meggyesházi Éda) különleges hangulatú, experimentális poszt-folk világú énekesnő, zenész. Saját megfogalmazása szerint csendes zajt játszik. A Lassú élet. Radikális hétköznapok című kiállítására Hajas Katinka képzőművész által készített koncert központi témája a víz, ami örök és változó formában vissza-vissza térő kérdése a Musica Moralia projektnek.
Ludwig LIVE: Mïus X Attaray Visual – Videópremier & beszélgetés A videóklip és a beszélgetés ide kattintva tekinthető meg
Az új helyzethez alkalmazkodva, a zenekar egymástól elszakítva, de közös kompozícióba zárva jelentkezik Londonból és Budapestről, pótolva azt az űrt, amit az el nem játszott hangok és fények hagytak maguk után.
A videót a Slow life. Radikális hétköznapok című, egyelőre virtuális kiállítás inspirálta.
A beszélgetésben Álmos Gergely és Sztojánovits Andrea (Attaray Visual) beszélgetnek a videó technikai hátteréről, a közös alkotásról, valamint arról is, hogy mit jelent a csapatnak a lelassulás.
Ludwig LIVE: Ivan & the Parazol duo, virtuális zenei tárlatvezetés A teljes videó ide kattintva tekinthető meg
"Az Ivan & The Parazol nem próbál és nem játszik két hónapja. De míg a hangszereket és az együtt játszást lehet karanténba zárni, az intuíciót és az agyat nem.
Ez a rövid műsor körbejárja azt a pár szobát, ahol lehet létezni, és mutat pár dalt, amik nélkül nem. Virtuális tárlatvezetés egy karantén sújtotta életben." Előadja: Balla Máté és Vitáris Iván
LUDWIG LIVE | FENYVESI X SIROKAI X ZÁVADA A teljes beszélgetés ide kattintva tekinthető meg
A Ludwig Live 2020. 04. 25-i adásában Fenyvesi Orsolyát, Sirokai Mátyást és Závada Pétert kapcsoltuk élőben.
Reflexiók a Slow Life. Radikális hétköznapok című (egyelőre virtuális) kiállításra.
Ludwig Live | Ex-music Salgó Vikivel (NDK) és Darvas Kristóffal A teljes szobakoncert ide kattintva tekinthető meg
Az Ex-music a zenét lecsupaszította énekre és egy szál zongorára, megfosztotta a jellegzetes hangzásától - ilyenkor derül csak ki igazán, mennyi "anyag" van egy számban, mennyire érdekes önmagában zeneileg.
A műsort a Facebook oldalunkon sugároztuk élőben 2020. 04. 18-án.
Ludwig Live | Csató József: zenei impressziók a Lassú élet. Radikális hétköznapok című kiállítás virtuális megnyitójára
A lassú-szemléletmód a meglévő struktúrák újragondolását és a bevett gyakorlatok újraszervezését jelenti. Ha megfelelő mértékben lassítjuk a zenét –ameddig csak torzítások nélkül lehetséges–, rengeteg mindent álmodhatunk két ütem közé. Ha ügyesek vagyunk, egy új világban, egy másik zenei tájban találhatjuk magunkat, ahol zene és látvány egylényegűvé válásának lehetünk tanúi. Egyszerre késztet arra, hogy lecsillapodjunk és erősíti fel az érzeteket. Elmerülünk a részletekben, megfigyeljük őket, már-már tapinthatóvá válnak.
Ludwig Live | iamyank szobakoncert A teljes koncert ide kattintva tekinthető meg
A koncertet élőben sugároztuk a Facebookon 2020. 04. 04-én.
Zenei inspirációk a Slow Life. Radikális hétköznapok című kiállításra:
iamyank félórás Slow Live electro-akusztikus szobakoncertje
Ludwig Live | Orvos-Tóth Noémi A teljes beszélgetés ide kattintva tekinthető meg
Orvos Tóth Noémi klinikai szakpszichológus és Valuska László beszélgetnek a Könyves Magazin Összekötve című műsorában 2020. 04. 04-én.