A Krakkói Csoport. Polonia Expressz Fesztivál. / The Cracow Group. Polonia Express Festival

1997. január 20. – február 23.
1997. január 20. – február 23.

A 2. Krakkói Csoportot 1957-ben jegyezték be, mint független művészeti egyesületet, melynek tagjai kiállításokat szerveznek és színházi előadásokat tartanak.
A csoport központi alakja Tadeusz Kantor, aki létrehozta Krakkóban a Független Színházat. Főleg e színház tagjaiból, fiatal grafikusokból és festőkből verbuválódtak aztán a krakkói csoport tagjai, melynek története egészen napjainkig ér, és az évek hosszú sora alatt több tucat tagot számlált. Nemcsak képzőművészeket, de elméleti szakembereket vagy éppen zenészeket is felvett tagjai közé. Rendszeresen megrendezett tárlataik az avantgárd, nonfiguratív irányzatok fórumaivá váltak Lengyelországban. A Krakkói Csoport nagy retrospektív kiállítását 1994-ben rendezte meg a varsói Zacheta Galéria.
A Kortárs Művészeti Múzeum / Ludwig Múzeum Budapest a csoport leghíresebb képzőművész tagjainak munkáit mutatja be a Polónia Expressz lengyel rendezvénysorozat keretein belül.