A Szófiai Magyar Intézet galériájában tavasszal megnyílt kiállítás kettős funkciót lát el. Egyrészről követve a Magyar Intézet célkitűzéseit hangsúlyos kortárs jelenlétet igyekszik teremteni a képzőművészet iránt nyitott bolgár közönségnek, másrészről az intézmény zenei programjai társművészeti környezetben jelenhetnek meg az intézet falain belül.
A #Bartók 2.0 kiállítás eredetileg a Magyar Intézet és a szófiai Pancho Vladigerov Zeneakadémia által közösen szervezett, jubileumi kiadását ünneplő Nemzetközi Liszt-Bartók Zongoraverseny alkalmából jött létre, amely a Ludwig Múzeum gyűjteményi munkáin alapuló, 2016-ban rendezett #Bartók-kiállítás anyagából összeállított pop-up kiállítás.
A kiindulópontként szolgáló, Bartók-emlékévhez kapcsolódó múzeumi tárlat a kortárs képzőművészet eszközeivel fordult a bartóki örökséghez. A neoavantgárd klasszikusai mellett nagyrészt olyan művek voltak láthatók a kiállításon, amelyeket az alkotók a képzőművészet, a tudomány és a zene határán elhelyezkedő konceptuális pozícióból hoztak létre. A művek többsége műfaji és technikai értelemben vegyes (hibrid) alkotás, ahogyan a kiállítás egészét is az újabb művészeti médiumok hangsúlyos használata jellemzi.
Kiállítók: CSÁBI Ádám, DORSÁNSZKI Adrienn, HONOSI Rita, NAGY Zsófia, PINCZEHELYI Sándor, RAVASZ András, Ágnes von URAY