A katalógus Várnai Gyulának az 57. Velencei Képzőművészeti Biennále Magyar Pavilonjában bemutatott Peace on Earth! című kiállításhoz készült.
Fabényi Julia nemzeti biztos bevezető tanulmánya a kelet-európai városok második világháború utáni építéstörténete kapcsán kapcsolja össze a kor utópiáit és békébe vetett hitét az építési és iparosítási lázzal. Leírása igen fontos a művész munkamódszerének megértéséhez, egyszerre ad szélesebb történeti és helyi kontextust a művek értelmezéséhez.
Petrányi Zsolt kurátor a kiállított műveket tágabb összefüggésrendszerbe helyezi, melynek utalásai követik Várnai Gyula érdeklődését, naprakész ismereteit a popkulturális, zenei trendek és tudományos ismeretek terén. Szövege ezek rendszerében mutatja be a kiállítás koncepcióját és az egyes műveket.
Cameran Ashraf újmédia-kutató esszéjében az információ karakteréről, átadásának történeti és jövőbe mutató aspektusairól ír. Szövege hasznos adalék a Biennálén bemutatott Mindent tudni akarok című munkához, és elmélyíti a benne rejlő jelentésrétegeket.
Tilo Shulz képzőművész írása személyes levél a művészhez, egy művészi megszólítás, amelynek kapcsán betekinthetünk a két alkotó szellemi kapcsolatába. Sorai felidézik Várnai művészetének alakulását, korábbi műveit és azok kapcsolódásait.
A katalógust Várnai Gyula szövege zárja, mely a Biennale Artist’s Practice videoprojektjéhez készült.
Nyelv: Magyar