A Hang/szobor/hang pályázatunkra érkezett tapintható, hangot adó szobrok a Rock/tér/idő kiállításban megtekinthetők, megtapinthatók - látók és látássérültek számára egyaránt.
Az eredeti pályázati felhívás itt olvasható:
FELHÍVÁS
Hangot adó és pusztán tapintás által is értelmezhető alkotások létrehozására, általános és középiskolás diákok számára
PÁLYÁZATI FELHÍVÁS - HANGZÓ VERZIÓ
HANG/SZOBOR/HANG
A Ludwig Múzeum − Kortárs Művészeti Múzeum és a Deák17 Galéria közös pályázata az
AKKU – Az Akadálymentes és Korlátlan Kultúráért Egyesület szakmai támogatásával
A pályázaton minden általános és középiskolás diák részt vehet, látó és látássérült egyaránt, három kategóriában:
1. 6–10 éves (alsó tagozatosok)
2. 10–14 éves (felső tagozatosok)
3. 14–18 éves (középiskolások)
A pályázat témája:
Számos képzőművészeti alkotást zene inspirál, és számos zenét képzőművészeti alkotás. Ezt az átjárást azonban közel sem könnyű megteremteni. A Ludwig Múzeum és a Deák17 Galéria közös pályázata a Ludwig Múzeum 2016. április 15-én nyíló, zene és képzőművészet kapcsolatát különös nézőpontból vizsgáló kiállításához kapcsolódik. A Rock/tér/idő című kiállítás anyagából választottunk öt alkotást, amelyekhez kapcsolódva a pályázóknak letapogatás vagy mozgatás hatására hangot adó szobrot vagy installációt kell létrehozniuk, melynek mérete nem haladhatja meg a 60 x 60 x 60 cm-t. Fontos, hogy a szobrok hangszerekként is működhessenek, ugyanis a Múzeumok Hosszú Éjszakája esemény vállalkozó kedvű látó és látássérült vendégei DJ közreműködésével közös koncertet is adhatnak.
Az öt műalkotás narrációja az alábbi linkekre kattintva hallgatható meg és tölthető le:
Nagyon fontos, hogy a pályamunkák alapanyaga strapabíró, ugyanakkor vakok és gyengénlátók számára tapintással könnyen értelmezhető legyen. A tapinthatóságot lehetővé tevő anyaghasználat tetszőleges, azzal a feltétellel, hogy az anyag ne hagyjon nyomot a bőrön, ne legyen szúró, vágó, éles vagy bármilyen módon veszélyes, illetve az egészségre ártalmas. A szobor tartalmazhat a látássérültek számára is értelmezhető írást, vagy akár illatot is.
Szeretnénk, ha a pályázati anyagból készült kiállításon a pályázók közül páran tárlatvezetést is vállalnának látó és látássérült csoportok számára.
A pályázatokat egy látókból és látássérültekből álló bizottság bírálja el.
Egy jelentkező legfeljebb egy munkával pályázhat.
Mindhárom kategóriában a legjobb három pályamunkát díjazzuk, valamint a legjobb húsz alkotásból kiállítást rendezünk először a Ludwig Múzeumban, majd szeptemberben a Deák17 Galériában. A kiállításokat követően a pályamunkák előzetes időpont-egyeztetés után elvihetőek.
A részletes pályázati kiírás INNEN is letölthető.
Ünnepélyes eredményhirdetés, díjkiosztó és a kiállítás megnyitója 2016. május 28-án, gyereknapon lesz a Ludwig Múzeumban, a múzeum egész napos családi programja keretében.
Ezen a napon minden pályázó egy családi múzeumi belépőt kap ajándékba.
A pályázatokat előzetes e-mailes jelentkezés után postai úton várjuk, illetve személyesen is leadhatók a Ludwig Múzeum jegypénztáránál. A beadott pályamunkákért felelősséget nem tudunk vállalni!
A jelentkező e-mailben, valamint a pályázati anyagon kérjük feltüntetni a következőket:
a pályázó neve, korosztálya, iskolájának neve és címe, a pályázó elérhetősége, olvasható e-mail-címe, valamint hogy pályamunkáját melyik műalkotáshoz készítette.
Felhívjuk figyelmüket, hogy több iskola kérésére a pályamunkák beérkezésének a határidejét 2016. május 18-ig meghosszabbítottuk!
Jelentkezés és további információ:
Szira Henrietta
szira.henrietta@ludwigmuseum.hu
(+36 1) 555 3479
Együttműködő partnereink: