Emelt szintű érettségi műtárgylista II.

E1B - a listában szereplő művészek egyéb művei a gyűjteményünkben

A vizuális kultúra érettségi 440 darabból álló műtárgylistája az a jegyzék, amelyben az érettségi vizsga központi képanyaga található. Itt az emelt szintű vizuális kultúra érettségin elvárt művek mellett, olyan művek jelennek meg, amelynek alkotói benne szerepelnek a listában, de nem ezekkel a művekkel. Emelt szintű követelmény a listában szereplő alkotók ismerete.

Ebben a vizuális kultúra érettségi emelt szintű műtárgylistában azoknak a műtárgyaknak a felsorolása látható, amelyek a Ludwig Múzeum – Kortárs Művészeti Múzeum gyűjteményében találhatóak, de nem szerepelnek az érettségi követelményben, viszont az alkotójuk ismerete elvárt követelmény.

PABLO PICASSO

282. Pablo Picasso: Az avignoni kisasszonyok, 1907. (New York, Museum of Modern Art) (ez a mű nem a Ludwig Múzeumban található)
283. Pablo Picasso: Guernica, 1937. (Barcelona) (ez a mű nem a Ludwig Múzeumban található)

JEAN TINGUELY

326. Jean Tinguely: Kerekeim, 1960-1961.

JOVÁNOVICS GYÖRGY

330. Jovánovics György: Részlet a nagy Gilles-ből, 1967-1968. (ez a mű nem a Ludwig Múzeumban található)

ROY LICHTENSTEIN

335. Roy Lichtenstein: Tzing, 1962. (Darmstadt, Karl Ströher gyűjtemény) (ez a mű nem a Ludwig Múzeumban található)