Az ír vezetésű Creative Europe program első évét ünnepli a velencei partnertalálkozón
A Collaborative Arts Partnership Programme (CAPP) november elején Velencében tartotta 4. partnertalálkozóját. A találkozóra a programban résztvevő intézményekkel együtt olyan művészek is érkeztek, akik hazájukban a közösségi művészet területén alkotnak. A művészek és a partner szervezetek egy, a biennáléhoz kapcsolódó workshopon keresztül betekintést nyerhettek az Artway of Thinking művészeti kollektíva munkájába, lehetőségük nyílt szakmai kapcsolatok kialakítására, közös projektek kezdeményezésére.
Az olaszországi bázisú Artway of Thinking olyan összművészeti kollektíva, mely változatos összetételű csoportokkal végzett művészeti- és kutatómunkáiról ismert, melyek művészet és társadalom kapcsolatával foglalkoznak. Számos alkalommal működtek együtt közigazgatási szervezetekkel, cégekkel és szakemberekkel, emellett a 2015-ös Evens Foundation Art Prize nyertesei.
További információ: www.artway.info
A Ludwig Múzeumot az alábbi művészek képviselték Velencében:
CSEKE Szilárd
Festő, mobilszobrász. A pécsi egyetem művészeti karán folytatott tanulmányokat, 1995-ben ugyanitt elvégezte a mesterképző kurzust. Mestere: Konkoly Gyula. Fenntartható identitások című interaktív projektje képviseli Magyarországot az 56. Velencei Képzőművészeti Biennálén. Budapesten él és alkot. 1993-tól kiállító művész. 1997-ben elnyerte a Római Magyar Akadémia ösztöndíját és a Derkovits-ösztöndíjat. 1995-ben a Műcsarnokban, 1997-ben az Ernst Múzeumban,
1998-ban a Római Magyar Akadémián szerepelt csoportos tárlaton. Cseke Szilárd A részvétel kora! workshop kapcsán került a CAPP programba.
PATONAY Anita
Színész, drámapedagógus. A Káva Kulturális Műhely résztvevő színházi előadásival - mely gyerekeket, fiatalokat, felnőtteket egyaránt megszólít – aktív szerepet vállal a társadalom formálásában, közönségépítésben, közösségi párbeszéd megteremtésében. Mindezt a színház eszközével teszi. Olyan színházzal szólít meg, ahol a nézők aktív (közösen gondolkodó, cselekvő) résztvevők is. A résztvevő színházi előadások a nézőt/résztvevőt helyezik a középpontba. A Káva - A Résztvevő Színháza (ARS) - részéről Patonay Anita és Sereglei András színész-drámatanár vezetésével zajlott a CAPP projekt első workshopja a Ludwig Múzeumban.
SZÁSZ Lilla
Fotóművész. Fotósorozatai szociális témákat boncolgatnak. A társadalom perifériára szorult embereiről, embercsoportjairól kapunk képet. Fotózott már hajléktalan anyákat, büntetett előéletű fiatal lányokat és második világháborús orosz veteránokat. Legismertebb sorozata a Zsolti Mama mennybe megy, amely három Józsefvárosi prostituált közös életét dolgozza fel. Szász Lilla tanárként és fotóriporterként is tevékenykedik. Fotói számos hazai és nemzetközi gyűjtemény részét képezik. Szász Lilla aktív résztvevője volt a CAPP projekt keretein belül megrendezett workshopnak.